Βερόνα-Νάπολι 2-5: Παράσταση από τους "παρτενοπέι"! (vid)

Η Νάπολι ισοπέδωσε με 5-2 εκτός έδρας την Βερόνα ξεκινώντας ιδανικά την σεζόν!

Με εξαιρετική εμφάνιση στην έδρα της Βερόνα ξεκίνησε την σεζόν η Νάπολι! Οι "παρτενοπέι" έδωσαν παράσταση και συνέτριψαν με 5-2 την ομάδα του Παναγιώτη Ρέτσου.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 29' όταν ύστερα από εκτέλεση κόρνερ και πρώτη κεφαλιά, ο Λασάνια πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι και -όντας ανενόχλητος- έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι απάντησε άμεσα και στο 37' ο Κβαρατσχέλια σκόραρε με κεφαλιά, για να έρθει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Οσιμέν να κάνει με προβολή το 1-2.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με την έναρξη του δεύτερου γύρου (48') με τον Ανρί. Η Νάπολι ωστόσο ήταν καταιγιστική και στο 55' ο Ζιελίνσκι έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους «παρτενοπέι», ενώ με την εντυπωσιακή ατομική προσπάθεια του Λομπότκα στο 65' και το γκολ του Πολιτάνο στο 79', διαμόρφωσε το τελικό σκορ.