Premier League: Ματσάρα στο Λονδίνο και μεγάλη νίκη της Άρσεναλ επί της Τσέλσι (Highlights)

Χορταστικό παιχνίδι έγινε στο Λονδίνο με την Άρσεναλ να επικρατεί με σκορ 4-2 της Τσέλσι στο "Στάμφορντ Μπριτζ".

Σπουδαίο παιχνίδι έγινε στο "Στάμφορντ Μπριτζ" με την Άρσεναλ να περνάει νικηφόρα επικρατώντας με σκορ 4-2 της Τσέλσι. Οι "κανονιέρηδες" έκαναν ένα αποφασιστικό βήμα για να μπουν στην πρώτη τετράδα της Premier League. Το Λονδρέζικο ντέρμπι ήταν χορταστικό και πρόσφερε μεγάλες συγκινήσεις ειδικά στο πρώτο ημίχρονο όταν από το 17' έως το 32' είχαν σημειωθεί τέσσερα γκολ.

Κατά τα άλλα η Έβερτον κατάφερε την τελευταία στιγμή να "κλέψει" τον βαθμό από τη Λέστερ. Οι "αλεπούδες" είχαν προηγηθεί στο 5', αλλά δέχτηκαν την ισοφάριση στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο άλλο ματς της ημέρας η Νιούκαστλ νίκησε με 1-0 την Κρίσταλ Πάλας χάρη σε γκολ του Αλμιρον στο 32'.

Αποτελέσματα

Τσέλσι-Άρσεναλ 2-4

17' Βέρνερ, 32' Αιπιλικουέτα -13' Ενκέτια, 27' Σμιθ Ρόου, 57' Ενκέτια, 90+2 πεν. Σακά

Έβερτον-Λέστερ 1-1