Ρεάλ Μαδρίτης-Σοσιεδάδ 4-1: Το μετέτρεψε σε περίπατο

Η Ρεάλ Μαδρίτης μπορεί να βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, αλλά έβγαλε αντίδραση και νίκησε τη Σοσιεδάδ με σκορ 4-1.

Νίκη με πολλά αντικρίσματα για τη Ρεάλ Μαδρίτης που επικράτησε με σκορ 4-1 της Ρεάλ Σοσιεδάδ. Η "Βασίλισσα" παραμένει στο +5 από τη Σεβίλλη, ενώ οι μεγάλες διαστάσεις που πήρε το σκορ κόντρα στους Βάσκους φτιάχνει τη ψυχολογία της ομάδας.

Η Σοσιεδάδ πήγε στο "Σαντιάγκο Μπερναμπέου" με σκοπό να κάνει τη ζημιά στην αντίπαλο της. Και είναι αλήθεια ότι προσπάθησε να τη σοκάρει όταν στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης προηγήθηκε με το πέναλτι του Ιαρθάμπαλ. Η Ρεάλ, ωστόσο έβγαλε αντίδραση στο γήπεδο και στο 40' ισοφάρισε με τον Καμαβινγκά για να κάνει στο 43' ο Μόντριτς το 2-1. Στην επανάληψη τα πράγματα έγιναν πολύ πιο εύκολα για τη Ρεάλ, σκόραρε ακόμα δύο φορές και επικράτησε με σκορ 4-1.

Το πρόγραμμα…

Σάββατο 5/3

Οσασούνα - Βιγιαρεάλ 1-0

63' Αβίλα

Εσπανιόλ - Χετάφε 2-0

17' Καμπρέρα, 27' αυτ. Καμπάκο

Βαλένθια - Γρανάδα 3-1

48' Γκουέδες, 51' Γκόμες, 62' πεν. Σόλερ - 56' αυτ. Ντομενέκ

Ρεάλ Μαδρίτης - Ρεάλ Σοσιεδάδ 4-1

40' Καμαβινγκά, 43' Μόντριτς, 76' πεν. Μπενζεμά, 79' Ασένσιο - 10' πεν. Ιαρθάμπαλ