Premier League: Στην κορυφή η Τότεναμ - Η Γιουνάιτεντ 1-0 τη Γουλβς στο 80' (highlights)

Τρίτη νίκη με σκορ 1-0 για την Τότεναμ και κορυφή για τους Spurs. Δύσκολη νίκη για τη Γιουνάιτεντ επί της Γουλβς! Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και τα highlights της 3ης αγωνιστικής της Premier League.

Με γκολ του Σον στο 42', η Τότεναμ νίκησε 1-0 την Γουότφορντ και έπιασε κορυφή στην Αγγλία! Οι Spurs μετρούν 3 στα 3 με συνολικά γκολ 3-0!

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έλυσε τον... γόρδιο δεσμό στο 80ο λεπτό απέναντι στη Γουλβς με γκολ του Γκρίνγουντ!

Στο άλλο απογευματινό ματς, Μπέρνλι και Λιντς έμειναν στο 1-1, με γκολ από τους Γουντ (61') και Μπάμβορντ (86').

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ

Ισόπαλο ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της Λίβερπουλ με την Τσέλσι. Το 1-1 άφησε ευχαριστημένους τους «μπλε» καθώς από τα πρώτα λεπτά της επανάληψης έπαιζαν με παίκτη λιγότερο εξαιτίας της αποβολής του Τζέιμς.

Οι Λονδρέζοι άνοιξαν το σκορ με τον Χάβερτς στο πρώτο ημίχρονο, αλλά οι «κόκκινοι» απάντησαν χάρη σε εκτέλεση πέναλτι του Σαλάχ. Όσον αφορά τον Τσιμίκα πήρε χρόνο συμμετοχής αντικαθιστώντας τον Ρόμπερτσον.

Από το κακό στο χειρότερο πηγαίνει η Άρσεναλ στην φετινή Premier League, αφού γνώρισε βαριά ήττα από την Σίτι στο Μάντσεστερ με 5-0. Οι παίκτες του Πεπ Γκουαρντιόλα έκακαν επίδειξη δύναμης και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με γκολ του Γκουντογκάν.

Την ίδια στιγμή η Έβερτον πέρναγε με χαρακτηριστική άνεση από το Μπράιτον (2-0).

Iσόβαθμη με την ομάδα του Λίβερπουλ η Γουέστ Χαμ που, μετά από δύο τρίποντα με ... τεσσάρες, έχασε τους πρώτους της πόντους, στο, χορταστικό, 2-2 με το οποίο έληξε το Λονδρέζικο ντέρμπι με την Κρίσταλ Πάλας.