La Liga: «Πτήση» με Μιρ(-άζ), προς την σωτηρία, για Ουέσκα, κόντρα στην Λεβάντε (highlights)!

Μετά από τέσσερις αγωνιστικές η Ουέσκα, με δύο γκολ του Ράφα Μιρ, επανήλθε στις επιτυχίες νικώντας 2-0 την Λεβάντε στη Βαλένθια, στο εναρκτήριο ματς της 29ης αγωνιστικής. Το πλήρες πρόγραμμα, τα αποτελέσματα, οι σκόρερ, τα highlights και η βαθμολογία στη La Liga.

Με δύο γκολ του Ράφα Μιρ (ένα ανά ημίχρονο και το δεύτερο χάρμα ιδέσθαι...) η Ουέσκα επικράτησε στο εναρκτήριο ματς της 29ης αγωνιστικής της La Liga, στη Βαλένθια, επί της, τοπικής, Λεβάντε με σκορ 2-0.

Η νίκη αυτή για την ομάδα του Δημήτρη Σιόβα ήταν η και την έφερε, από ουραγό, τρίτη από το τέλος και μάλιστα στον πόντο από την σωτηρία!

Μια κι ο λόγος για τον Έλληνα διεθνή αμυντικό, αποχώρησε τραυματίας στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης λόγω ενοχλήσεων.

Όσο για τους «βατράχους», που είναι στο μέσον της βαθμολογίας, ήταν η δεύτερη διαδοχική ήττα, η οποία τους απομάκρυνε από τη διεκδίκηση των ευρωπαϊκών θέσεων.