Ligue 1: Μεγάλο διπλό η Σεντ Ετιέν, εύκολα η Μαρσέιγ (highlights)

Η Σεντ Ετιέν επικράτησε με σκορ 1-0 εκτός έδρας της Ανζέ και πήρε βαθμολογική ανάσα στη Ligue 1, αφού ξέφυγε από την επικίνδυνη ζώνη. Eυρεία νίκη για τη Μαρσέιγ, 3-1 τη Μπρεστ. Το πλήρες πρόγραμμα, τα αποτελέσματα, οι σκόρερ, τα highlights και η βαθμολογία.

Ένα γκολ του Γουαμπί Καζρί ήταν αρκετό προκειμένου η Σεντ Ετιέν να πάρει την πολύτιμη εκτός έδρας νίκη με σκορ 1-0 επί της Ανζέ. Οι "Στεφανουά" με αυτή την επιτυχία τους βελτίωσαν τη βαθμολογική τους θέση και ξέφυγαν από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Tην Παρασκευή 12/3

«Φωτιά» στην κορυφή της Ligue 1 έβαλε η Ρεμς το βράδυ της Παρασκευής (12/3) υποδεχόμενη τη Λιόν για την 29η αγωνιστική.

Οι γηπεδούχοι κράτησαν την παρέα του Ντεπάι στο ισόπαλο 1-1, σκορ που μάλιστα διαμορφώθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τέρμα που πέτυχαν οι «γκον» με τον Καντεουέρε!

Έτσι οι φιλοξενούμενοι έχασαν σημαντικό έδαφος στη μάχη του πρωταθλήματος, ισοβαθμώντας πλέον με την Παρί στη δεύτερη θέση και όντες στο -2 από την πρωτοπόρο Λιλ, όμως και οι δύο προαναφερθείσες έχουν ματς λιγότερο...