La Liga: Μεγάλη νίκη για Μαγιόρκα επί της Λεβάντε με 2-0 (βαθμολογία, highlights)

Τη νίκη με 2-0 κατέκτησε η Μαγιόρκα κόντρα στη Λεβάντε για την 35η αγωνιστική της La Liga. Στο 0-0 έμειναν Έιμπαρ και Λεγανές.

Σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει να παραμείνει στην κατηγορία πέτυχε η Μαγιόρκα με 2-0 απέναντι στη Λεβάντε. Οι γηπεδούχοι λίγο πριν συμπληρωθεί το 45ο λεπτό του αγώνα άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Ερνάντεζ.

Στην επανάληψη οι αδιάφοροι βαθμολογικά φιλοξενούμενοι απείλησαν την αντίπαλη εστία και έφτασαν κοντά στο 1-1. Με το 1-0 να μένει η Μαγιόρκα «κλείδωσε» τη νίκη στο 84' με τον Κούμπο να σκοράρει έπειτα από φάση διαρκείας.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας η Έιμπαρ έμεινε το 0-0 με τη Λεγανές που ήθελε διακαώς τη νίκη αφού βρίσκεται στην προτελευταία θέση.