Champions League: Ιδανικό ξεκίνημα για Μπαρτσελόνα, Μάντσεστερ Σίτι, Παρί και Πόρτο (highlights)

Νικηφόρα ήταν η πρεμιέρα των Μπαρτσελόνα, Παρί Σεν Ζερμέν, Μάντσεστερ Σίτι και Πόρτο στο φετινό Champions League.

Πλούσιο θέαμα μας χάρισαν τα πρώτα παιχνίδια της πρεμιέρας των φετινών ομίλων του Champions League. Η Μπαρτσελόνα με ηγέτη τον Φέλιξ που πέτυχε δύο γκολ ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Άντβερπ με 5-0.

Η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε εντός έδρας της Ντόρτμουντ με 2-0, ενώ η Ατλέτικο Μαδρίτης ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις από τη Λάτσιο με γκολ του τερματοφύλακα Πρόβεντελ.

Η Μάντσεστερ Σίτι αν και έχανε στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε στην επανάληψη να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση και να αναδειχθεί νικήτρια κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα με 3-1.

Με το ίδιο σκορ η Πόρτο επικράτησε εκτός έδρας της Σαχτάρ. Η Φέγενορντ επιβλήθηκε εύκολα της Σέλτικ με 2-0 στην Ολλανδία και ξεκίνησε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στη διοργάνωση. Στα ματς των 19:45 η Μίλαν έμεινε στο 0-0 με τη Νιούκαστλ, ενώ η Λειψία πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Γιουνγκ Μπόις με 3-1.