Απόλλων Λεμεσού: Ζωντανός για πρόκριση με Μακάμπι Χάιφα, προηγείται 2-0!

Ο Απόλλων Λεμέσου μετέτρεψε την τυπική διαδικασία με τη Μακάμπι Χάιφα σε αγώνα επιβίωσης. 2-0 λίγο στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Κύπρου.

Μετά την βαριά ήττα στο Χάιφα από τη Μακάμπι με 4-0, ο Απόλλων Λεμεσού δεν συγκέντρωνε μεγάλες πιθανότητες για πρόκριση στα playoffs του Champions League.

Όμως, οι Κύπριοι δεν το έβαλαν κάτω και παλεύουν από το πρώτο λεπτό στη ρεβάνς στην Κύπρο, με αποτέλεσμα να προηγούνται με 2-0 και να παραμένουν ζωντανοί και έτοιμοι για την απόλυτη ανατροπή!

Το 1-0 για τους γηπεδούχους έκανε ο Ογκέντα στο 19' με τρομερό σουτ, ενώ στο 27' ο Ίσρα Κολ με δυνατό σουτ έκανε το 2-0. Παράλληλα, στους φιλοξενούμενους έχουν ακυρωθεί δύο γκολ, αμφότερα ως οφσάιντ.

Ο Απόλλων Λεμεσού θέλει ακόμα δύο γκολ για να στείλει το ματς στην παράταση και τρία για να πάρει την πρόκριση, υπό την προϋπόθεση φυσικά ότι οι Ισραηλινοί δεν θα βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα.