Σίλβα: «Θα μπορούσαμε να είχαμε βάλει πιο πολλά γκολ αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο»

Ο Μπερνάρντο Σίλβα αναφέρθηκε στα 4 γκολ που πέτυχε η Μάντσεστερ Σίτι κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης.

Σε μία καταπληκτική αναμέτρηση, η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε τη Ρεάλ Μαδρίτης με σκορ 4-3. Λίγο μετά το τέλος της αναμέτρησης, o 27χρονος Πορτογάλος εξτρέμ της αγγλικής ομάδας, αναφέρθηκε στην εξέλιξη του ματς.

Συγκεκριμένα, δήλωσε: «Στα πρώτα 20 λεπτά ήμασταν πάρα πολύ καλοί. Στα 90 λεπτά είχαμε την αίσθηση πως θα μπορούσαμε να πάρουμε τη νίκη με μεγαλύτερο σκορ.

Δεν μπορέσαμε όμως να κρατήσουμε το αβαντάζ των δύο γκολ που είχαμε τρεις φορές. Έτσι είναι όμως το Champions League, έτσι είναι το ποδόσφαιρο και το σκορ παραμένει καλο για εμάς, βάλαμε ένα περισσότερο γκολ από αυτούς».