LIVE Champions League: Λίβερπουλ - Λειψία, Παρί ΣΖ - Μπαρτσελόνα (γκολ, score, highlights)

Παρακολουθήστε την εξέλιξη (live, score, highlights) των επαναληπτικών αγώνων της φάσης των «16» του Champions League την Τρίτη 10/3. Λίβερπουλ - Λειψία (22:00) και Παρί Σεν Ζερμέν - Μπαρτσελόνα (22:00)  στο πρόγραμμα.

Το βράδυ της Τρίτης (10/3, 22:00) συνεχίζεται η αγωνιστική δράση για τη φάση των «16» του Champions League, με τους επαναληπτικούς αγώνες Λίβερπουλ - Λειψία (22:00) και Παρί Σεν Ζερμέν - Μπαρτσελόνα (22:00).

Τα πρώτα ματς:

***Μπαρτσελόνα - Παρί 1-4

*** Λειψία - Λίβερπουλ 0-2

Λίβερπουλ - Λειψία 2-0 (4-0 συνολικό)

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: H Λίβερπουλ πέρασε στην επόμενη φάση.

74' Γκολ ξανά για τη Λίβερπουλ με τον Μανέ.

71' Γκολ για τη Λίβερπουλ - Ύστερα από ωραίο σουτ του Σαλάχ.

60' Έχει πέσει ο ρυθμός, χωρίς φάση στο δεύτερο μέρος.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος...

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

41' Ο Ζότα έκανε μία καλή ευκαιρία, αλλά ο τερματοφύλακας της Λειψίας έδιωξε τη μπάλα με εντυπωσιακό τρόπο.

32' Ευκαιρία για την Λειψία με τον Φόρσμπεργκ, αλλά το σουτ που δοκίμασε δεν βρήκε στόχο.

10' Ο Όλμο έφτασε κοντά στο να βάλει γκολ για τους Γερμανούς, αλλά δεν τα κατάφερε

1' Σέντρα στο ματς

Ενδεκάδες:

Λίβερπουλ: Άλισον, Αλεξάντερ Άρνολντ, Φίλιπς, Καμπάκ, Ρόμπερτσον, Βαϊνάλντουμ, Φαμπίνιο, Τιάγκο Αλκάνταρα, Μανέ, Ζότα, Σαλάχ.

Λειψία: Γκουλάσι, Άνταμς, Ενκουκού, Κλόστερμαν, Ουπαμεκάνο, Μουκιέλε, Σάμπιτσερ, Καμπλ, Όλμο, Φόσμπεργκ, Πόουλσεν

Γκολ: 71' Σαλάχ, 74' Μανέ

Παρί Σεν Ζερμέν - Μπαρτσελόνα 1-1 (2-5 συνολικό)

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ: H Παρί Σεν Ζερμέν πέρασε στην επόμενη φάση.

61' O Mέσι μέσα στην περιοχή προσπάθησε να απειλήσει, αλλά οι Γάλλοι τον έκοψαν.

Παρί Σεν Ζερμέν - Μπαρτσελόνα: Με γκολάρα ο Μέσι ισοφαρίζει 1-1 (vid)

Παρί Σεν Ζερμέν - Μπαρτσελόνα: Πέναλτι με VAR, Εμπαπέ και 1-0 (vid)

45' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45' Άστοχο πέναλτι με τον Μέσι η Μπαρτσελόνα!

37' (1-1) Γκολ για τη Μπαρτσελόνα με ωραίο σουτ από τον Μέσι, ο οποίος έφερε το σκορ στα ίσα.

31' (1-0) Γκολ για την Παρί με τον Εμπαπέ, ύστερα από εκτέλεση πέναλτι

30' Πέναλτι για την Παρί.

23' Οριζόντιο δοκάρι για τη Μπαρτσελόνα με τον Ντεστ.

19' Ο Ντεμπελέ προσπάθησε να ανοίξει το σκορ στην μεγάλη περιοχή, αλλά το σουτ που δοκίμασε δεν προβλημάτισε τον Νάβας.

9' Ευκαιρία για τη Μπαρτσελόνα - Το σουτ του Μέσι πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Ενδεκάδες:

Παρί Σεν Ζερμέν: Νάβας, Κιμπεμπέ, Μαρκίνιος, Φλορέντζι, Κουρζαβά, Γκουεγιέ, Παρέδες, Βεράτι, Ντράξλερ, Εμπαπέ, Ικάρντι.

Μπαρτσελόνα: Τερ Στέγκεν, Λενγκλέ, Μινγκουέθα, Λενγκλέ, Άλμπα, Μπούσκετς, Ντε Γιονγκ, Πέδρι, Μέσι, Ντεμπελέ, Γκριεζμάν.

Γκολ: 31' Eμπαπέ / 37' Μέσι