Λειψία-Παρί Σεν Ζερμέν: Μπερνάτ και 3-0 οι Γάλλοι! (vid)

Η Παρί Σεν Ζερμέν μπήκε με όρεξη και στο δεύτερο ημίχρονο και όπως όλα δείχνουν «κλείδωσε» την πρόκριση στον τελικό του Champions League με την κεφαλιά του Μπερνάτ.

Η Λειψία αντιμετωπίζει την Παρί Σεν Ζερμέν στον πρώτο ημιτελικό του Champions League. Οι Παριζιάνοι μπήκαν αποφασισμένοι στο παιχνίδι, και όλα δείχνουν πως «κλείδωσαν» την πρόκριση στον τελικό της διοργάνωσης.

Αφού πήραν προβάδισμα με κεφαλιά του Μαρκίνιος ύστερα από σέντρα του Ντι Μαρία στο 13ο λεπτό, κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους.

Λειψία - Παρί Σεν Ζερμέν: Κεφαλιά ο Μαρκίνιος και προβάδισμα για τους Παριζιάνους

Η ομάδα του Τόμας Τούχελ, εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Γκουλάσι, ο Νεϊμάρ με τακουνάκι έδωσε στον Ντι Μαρία και εκείνος με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 2-0 στο 42'.

Λειψία - Παρί Σεν Ζερμέν: Τα γκολ των Μαρκίνιος και Ντι Μαρία για το 0-2 στο ημίχρονο! (vid)

Στις αρχές της επανάληψης (55’), ο Ντι Μαρία έδωσε ακόμα μια ασίστ (τη δεύτερη στον αγώνα) και ο Μπερνάτ με κεφαλιά νίκησε τον πορτιέρε των Γερμανών, κάνοντας το 3-0.