Λειψία - Παρί Σεν Ζερμέν: Τα γκολ των Μαρκίνιος και Ντι Μαρία για το 0-2 στο ημίχρονο! (vid)

Η Παρί Σεν Ζερμέν μετά το τέρμα του Μαρκίνιος (13'), σημείωσε και δεύτερο γκολ αυτή τη φορά με τον Άνχελ Ντι Μαρία. Στα... σχοινιά η Λειψία!

Η Λειψία αντιμετωπίζει την Παρί Σεν Ζερμέν στον πρώτο ημιτελικό του Champions League. Οι Παριζιάνοι όμως έχουν μπει με το... μαχαίρι στα δόντια, όντες αποφασισμένοι να προκριθούν στον τελικό της διοργάνωσης.

Αφού πήραν προβάδισμα με κεφαλιά του Μαρκίνιος ύστερα από σέντρα του Ντι Μαρία στο 13ο λεπτό, κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους.

Λειψία - Παρί Σεν Ζερμέν: Κεφαλιά ο Μαρκίνιος και προβάδισμα για τους Παριζιάνους

Η ομάδα του Τόμας Τούχελ, εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Γκουλάσι, ο Νεϊμάρ με τακουνάκι έδωσε στον Ντι Μαρία και εκείνος με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 2-0 στο 42'.