Το πανόραμα του Mundobasket 2019 (14η μέρα)

Το πανόραμα του Mundobasket 2019 στη Κίνα. Διαβάστε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα των ομίλων αλλά και τα ζευγάρια των ημιτελικών.

Το πανόραμα του Mundobasket 2019 (14η μέρα)

Αναλυτικά η φάση των ημιτελικών:

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου (Προημιτελικά)

14:00 Αργεντινή - Σερβία 97-87

16:00 Ισπανία - Πολωνία 90-78

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου (Προημιτελικά)

14:00 ΗΠΑ - Γαλλία 79-89

16:00 Αυστραλία - Τσεχία 82-70

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου (Θέσεις 5-8)

14:00 Σερβία - ΗΠΑ 94 -89

16:00 Πολωνία -Τσεχία 84-94

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου (Ημιτελικά)

11:00 Ισπανία - Αυστραλία 95-88

15:00 Αργεντινή - Γαλλία 80-66

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου (Θέσεις 5-8)

11:00 ΗΠΑ - Πολωνία 87-74

15:00 Σερβία - Τσεχία 90-81

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

11:00 Αυστραλία - Γαλλία 59-67

15:00 Ισπανία - Αργεντινή 95-75

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα

Α ΟΜΙΛΟΣ

Πολωνία – Βενεζουέλα 80-69

Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα 55-70

Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού 87-71

Κίνα – Πολωνία 76-79 (παρ)

Ακτή Ελεφαντοστού- Πολωνία 63-80

Βενεζουέλα-Κίνα 72-59

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

AΓ Ν Η ΠΟΝΤΟΙ Β

Πολωνία 3 3 0 239-208 6

Βενεζουέλα 3 2 1 228-210 5

Kίνα 3 1-2 205-206 4

Ακτή Ελεφαντοστού 3 0 3 189-237 2

Β ΟΜΙΛΟΣ

Ρωσία - Νιγηρία 82-77

Αργεντινή - Νότια Κορέα 95-69

Νιγηρία – Αργεντινή 81-94

Νότια Κορέα – Ρωσία 73-87

Νότια Κορέα – Νιγηρία 66-108

Ρωσία – Αργεντινή 61-69

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

AΓ Ν Η ΠΟΝΤΟΙ Β

Αργεντινή 3 3 0 258-211 6

Ρωσία 3 2 1 230-219 5

Νιγηρία 3 1 2 266-242 4

Νότια Κορέα 3 0 3 208-290 3

Γ ΟΜΙΛΟΣ

Ιράν - Πουέρτο Ρίκο 81-83

Ισπανία - Τυνησία 101-62

Τυνησία - Ιράν 79-67

Πουέρτο Ρίκο – Ισπανία 63-73

Πουέρτο Ρίκο – Τυνησία 67-64

Ισπανία – Ιράν 73-65

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

AΓ Ν Η ΠΟΝΤΟΙ Β

Ισπανία 3 3 0 247-190 6

Πουέρτο Ρίκο 3 2 1 213-218 5

Τυνησία 3 1 2 205-235 4

Ιράν 3 0 3 213-235 3

Δ ΟΜΙΛΟΣ

Αγκόλα - Σερβία 59-105

Φιλιππίνες - Ιταλία 62-108

Ιταλία – Αγκόλα 92-61

Σερβία – Φιλιππίνες 126-67

Αγκόλα – Φιλιππίνες 84-81 (73-73)

Ιταλία – Σερβία 77-92

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

AΓ Ν Η ΠΟΝΤΟΙ Β

Σερβία 3 3 0 323-203 6

Ιταλία 3 2 1 277-215 5

Αγκόλα 3 1 2 204-277 4

Φιλιππίνες 3 0 3 210-318 3

Ε ΟΜΙΛΟΣ

Τουρκία – Ιαπωνία 86-67

Τσεχία – ΗΠΑ 67-88

Ιαπωνία – Τσεχία 76-89

ΗΠΑ – Τουρκία 93-92 (παρ)

Τουρκία – Τσεχία 76-91

ΗΠΑ – Ιαπωνία 98-45

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

AΓ Ν Η ΠΟΝΤΟΙ Β

ΗΠΑ 3 3 0 181-159 4

Τσεχία 3 2 1 247-240 5

Τουρκία 3 1 2 254-251 4

Ιαπωνία 2 0 3 143-175 2

ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ

Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία 94-102

Ελλάδα – Μαυροβούνιο 85-60

Μαυροβούνιο - Νέα Ζηλανδία 83-93

Βραζιλία - Ελλάδα 79-78

Βραζιλία – Μαυροβούνιο 84-73

Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία 103-97

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

AΓ Ν Η ΠΟΝΤΟΙ Β

Βραζιλία 3 3 0 265-245 6

Ελλάδα 3 2 1 163-139 3

Νέα Ζηλανδία 3 1 2 187-185 3

Μαυροβούνιο 3 0 3 216-262 3

Z ΟΜΙΛΟΣ

Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία 80-76

Γαλλία – Γερμανία 78-74

Γερμανία - Δομινικανή Δημοκρατία 68-70

Ιορδανία - Γαλλία 64-103

Γερμανία – Ιορδανία 96-62

Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία 56 -90

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

AΓ Ν Η ΠΟΝΤΟΙ Β

Γαλλία 3 3 0 181-138 4

Δομινικανή Δημοκρατία 3 2 1 150-144 4

Γερμανία 3 1 2 238-210 4

Ιορδανία 3 0 3 202-279 3

H ΟΜΙΛΟΣ

Καναδάς – Αυστραλία 92-108

Σενεγάλη – Λιθουανία 47-101

Αυστραλία - Σενεγάλη 81-68

Λιθουανία – Καναδάς 92-69

Καναδάς – Σενεγάλη 82-60

Λιθουανία – Αυστραλία 82-87

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

AΓ Ν Η ΠΟΝΤΟΙ Β

Αυστραλία 3 3 0 189-160 4

Λιθουανία 3 2 1 193-116 4

Καναδάς 3 1 2 243-260 4

Σενεγάλη 3 0 3 175-264 3

* Οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου προκρίνονται στη δεύτερη φάση. Οι ομάδες που θα αποκλειστούν παίζουν για τις θέσεις 17-32

Β’ ΦΑΣΗ

GROUP I

ΟμάδαΒ.Ν-Η
Αργεντινή105-0
Πολωνία94-1
Ρωσία83-2
Βενεζουέλα72-3

Παρασκευή 6/9

Πολωνία – Ρωσία 79-74

Αργεντινή – Βενεζουέλα 87-67

Κυριακή 8/9

Βενεζουέλα – Ρωσία 60-69

Πολωνία - Αργεντινή 65-91

GROUP J

ΟμάδαΒ.Ν-Η
Ισπανία105-0
Σερβία94-1
Ιταλία83-2
Πουέρτο Ρίκο72-3

Παρασκευή 6/9

Σερβία – Πουέρτο Ρίκο 90-47

Ισπανία – Ιταλία 67-60

Κυριακή 8/9

Πουέρτο Ρίκο – Ιταλία 89-94

Σερβία – Ισπανία 81-69

GROUP K

Σάββατο 7/9

Βραζιλία - Τσεχία 71-93

ΗΠΑ – Ελλάδα 69-53

ΟμάδαΒ.Ν-Η
ΗΠΑ105-0
Τσεχία83-2
Ελλάδα83-2
Βραζιλία72-3

Δευτέρα 9/9

Τσεχία – Ελλάδα 77-84

ΗΠΑ – Βραζιλία 89-73

GROUP L

Σάββατο 7/9

Αυστραλία – Δομινικανή Δημοκρατία 82-74

Γαλλία – Λιθουανία 78-75

ΟμάδαΒ.Ν-Η
Αυστραλία105-0
Γαλλία94-1
Λιθουανία83-2
Δομινικανή Δημοκρατία72-3

Δευτέρα 9/9

Λιθουανία – Δομινικανή Δημοκρατία 74-55

Γαλλία – Αυστραλία 98-100

* Οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου προκρίνονται στην τρίτη φάση. Οι ομάδες που θα αποκλειστούν θα καταταχθούν στις θέσεις 9-16

ΘΕΣΕΙΣ 17-32

13ος ΟΜΙΛΟΣ

===========

1η Αγωνιστική (Παρασκευή, 6/9)

Νιγηρία-Ακτή Ελεφαντοστού 83-66

Κίνα-Νότια Κορέα 77-73

2η Αγωνιστική (Κυριακή, 8/9)

Ακτή Ελεφαντοστού-Νότια Κορέα 71-80

Κίνα-Νιγηρία 73-86

Βαθμολογία (τελική)

Ν-Η Β.

Νιγηρία 3-2 8

Κίνα 2-3 7

Ν. Κορέα 1-4 6

Ακτή Ελεφαντοστού 0-5 5

14ος ΟΜΙΛΟΣ

===========

1η Αγωνιστική (Παρασκευή, 6/9)

Ανγκόλα-Ιράν 62-71

Τυνησία-Φιλιππίνες 86-67

2η Αγωνιστική (Κυριακή, 6/9)

Τυνησία-Ανγκόλα 86-84

Ιράν-Φιλιππίνες 95-75

Βαθμολογία (τελική)

Ν-Η Β.

Τυνησία 3-2 8

Ιράν 2-3 7

Ανγκόλα 1-4 6

Φιλιππίνες 0-5 5

15ος ΟΜΙΛΟΣ

===========

1η Αγωνιστική (Σάββατο, 7/9)

Νέα Ζηλανδία - Ιαπωνία 111-81

Τουρκία - Μαυροβούνιο 79-74

2η Αγωνιστική (Δευτέρα, 9/9)

Ιαπωνία - Μαυροβούνιο 65-80

Τουρκία - Νέα Ζηλανδία 101-102

Βαθμολογία (τελική)

Ν-Η Β.

Νέα Ζηλανδία 3-2 8

Τουρκία 2-3 7

Μαυροβούνιο 1-4 6

Ιαπωνία 0-5 5

16ος ΟΜΙΛΟΣ

===========

1η Αγωνιστική (Σάββατο, 7/9)

Καναδάς - Ιορδανία 126-71

Γερμανία - Σενεγάλη 89-78

2η Αγωνιστική (Δευτέρα, 9/9)

Ιορδανία - Σενεγάλη 79-77

Γερμανία - Καναδάς 82-76

Βαθμολογία (τελική)

Ν-Η Β.

Γερμανία 3-2 8

Καναδάς 2-3 7

Ιορδανία 1-4 6

Σενεγάλη 0-5 5

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας