Δεν έκαναν στάση οι πρωτοπόροι των ομίλων της Γ' Εθνικής μπάσκετ

Όλα τα αποτελέσματα των ομίλων της Γ' Εθνικής

Δεν έκαναν στάση οι πρωτοπόροι των ομίλων της Γ' Εθνικής μπάσκετ

Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι των ομίλων στο πρωτάθλημα μπάσκετ της Γ' Εθνικής.

Σε αγώνες για την 3η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής είχαμε:

1ος Ομιλος

Τα αποτελέσματα:

Καλαμάτα-Ιωνικός ΝΦ 62-76
Αχαγιά-Λέοντας 107-72
Ηλυσιακός-Πέρα 72-71
ΝΕΟ Ληξουρίου-Έσπερος Πατρών 73-59
Αιγάλεω-Κηφισιά 91-82
Ακράτα-Άρης Νικαίας 94-86
Μεγαρίδα-Κεραυνός Αιγίου 84-67

Η βαθμολογία: Μεγαρίδα , Αιγάλεω, Ιωνικός ΝΦ 6, Κηφισιά, Αχαγιά, Ληξούρι, Ακράτα 5, Πέρα, Λέοντας, Κεραυνός Αιγίου, Ηλυσιακός 4, Καλαμάτα, Έσπερος Π., Άρης Νικαίας 3.

Η επόμενη αγωνιστική (11/11): Λέοντας-Καλαμάτα, Πέρα-Αχαγιά, Έσπερος Πατρών-Ηλυσιακός, Κηφισιά-Ληξούρι, Άρης Νικαίας-Αιγάλεω, Ακράτα-Μεγαρίδα, Ιωνικός ΝΦ-Κεραυνός Αιγίου

2ος Ομιλος

Τα αποτελέσματα:
ΚΑΠ-Άρης Θήβας 76-70
ΟΦΗ-Λοκρός Αταλάντης 75-66
Ικαρος Νέας Σμύρνης-Εξω Παναγίτσα 67-59
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας-Δειλινό 84-57
Μελίσσια-Ερμής Σχηματαρίου 87-79
ΕΦΑΟΖ-Κορωπί 72-62
ΒΑΟΛ Χίου-Καλλιθέα 75-67

Η βαθμολογία: ΟΦΗ, Αργοναύτης, Μελίσσια 6, ΚΑΠ, ΕΦΑΟΖ, Ικαρος Ν. Σμύρνης, ΒΑΟΛ Χίου 5, Κορωπί, Λοκρός, Καλλιθέα, Ερμής 4, Αρης Θήβας, Εξω Παναγίτσα, Δειλινό 3.

Η επόμενη αγωνιστική (11/11): Λοκρός Αταλάντης-ΚΑΠ, Εξω Παναγίτσα-ΟΦΗ, Δειλινό-Ίκαρος Νέας Σμύρνης, Ερμής Σχηματαρίου-Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας, Κορωπί-Μελίσσια, ΕΦΑΟΖ-ΒΑΟΛ Χίου, Άρης Θήβας-Καλλιθέα

3ος Ομιλος

Τα αποτελέσματα:
ΑΟΚ Βέροιας-Νικόπολη Πρέβεζας 80-53
ΑΟ Καλαμπάκας-ΠΑΣ Γιάννινα 56-67
ΓΑΣ Μελίκης-Εύαθλος Πολυκάστρου 59-62
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Μαντουλίδης 88-68
Τιτάνες Παλαμά-Ολυμπιακός Βόλου 75-85
Πρωτέας Γρεβενών-Ικαροι Τρικάλων 81-60
Ρεπό: Δόξα Λευκάδας

Η βαθμολογία: ΠΑΣ Γιάννινα, Πρωτέας Γρεβενών 6, ΑΓΣΙ, Δόξα Λευκάδας, ΓΑΣ Μελίκης, Μαντουλίδης, Εύαθλος, Ολυμπιακός Βόλου, Νικόπολη, Τιτάνες 4, Καλαμπάκα, ΑΟΚ Βέροιας, Ικαροι Τρικάλων 3.

Η επόμενη αγωνιστική (11/11): ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΟΚ Βέροιας, Εύαθλος Πολυκάστρου-ΑΟ Καλαμπάκας, Μαντουλίδης-ΓΑΣ Μελίκης, Ολυμπιακός Βόλου-ΑΓΣΙ, Ικαροι Τρικάλων-Τιτάνες Παλαμά, Νικόπολη Πρέβεζας-Δόξα Λευκάδας, Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών

4ος Ομιλος

Τα αποτελέσματα:

ΜΕΝΤ-Λεύκιππος Ξάνθης 90-60
Αστέρας Σίνδου-Απόλλων Καλαμαριάς 57-65
ΑΟ Πολυγύρου-Μακαμπή 70-54
ΒΑΟ-Ασπίδα Ξάνθης 79-57
ΓΑΣ Κομοτηνή-ΔΕΚΑ 61-68
Αίας Ευόσμου-ΠΟ Νέων Μουδανιών 91-41
Ζέφυρος-ΠΣ Ευκαρπίας 64-68

Η βαθμολογία: ΜΕΝΤ 6, Αίας Ευόσμου, ΒΑΟ, ΔΕΚΑ, Πολύγυρος, Ευκαρπία, Απόλλων Καλαμαριάς, Ασπίδα 5, Ζέφυρος, ΓΑΣ Κομοτηνή, Λεύκιππος, Μακαμπή 4, Αστέρας Σίνδου, ΠΟ Νέων Μουδανιών 3.

Η επόμενη αγωνιστική (11/11): Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ, Μακαμπή-Αστέρας Σίνδου, Ασπίδα Ξάνθης-ΑΟ Πολυγύρου, ΔΕΚΑ-ΒΑΟ, ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΓΑΣ Κομοτηνή, Αίας Ευόσμου-Ζέφυρος, Λεύκιππος Ξάνθης-ΠΣ Ευκαρπίας

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ