Μπάγερν - Ουλμ 95-80: «Ξέσπασε» στο τέλος

Η Μπάγερν Μονάχου δυσκολεύτηκε πολύ, αλλά... πάτησε το γκάζι στο τέταρτο δεκάλεπτο και επικράτησε με σκορ 95-80 της Ουλμ για τη γερμανική λίγκα

Η Μπάγερν τα βρήκε… σκούρα για τρία δεκάλεπτα από την Ουλμ στο Μόναχο, αλλά κατάφερε να κερδίσει με 95-80 για την 11η αγωνιστική της γερμανικής λίγκας.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν πολύ καλοί, είχαν καταφέρει να «εγκλωβίσουν» στο ρυθμό τους την ομάδα του Πάμπλο Λάσο και στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ήταν ισόπαλοι 66-66.

Στην τέταρτη περίοδο όμως οι Βαυαροί… πάτησαν το τούρμπο και προηγήθηκαν με διαφορά 15 πόντων (89-74 στο 37’) για να φτάσουν στην έβδομη νίκη τους με το τελικό 95-80.

Μπολμάρο (19π.), Μπονγκά (15π.) και Έντουαρντς (15π.) ήταν οι καλύτεροι για τη Μπάγερν, ενώ για την Ουλμ κορυφαίος ήταν ο Ντε Πάουλα (18π.)
Τα δεκάλεπτα: 25-17, 43-45, 66-66, 95-80