Μπουργκ - Προμηθέας 92-62: Συντριβή στη Γαλλία (highlights)

Ο Προμηθέας δεν μπόρεσε να ανταποκριθεί στις απαιτήσεις της αναμέτρησης με τη Μπουργκ και έχασε με 92-62 στη Γαλλία παραμένοντας χωρίς νίκη στο EuroCup

Ο Προμηθέας ήταν κατώτερος των περιστάσεων σχεδόν σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης κόντρα στην Μπουργκ στη Γαλλία και ηττήθηκε με 92-62 για την 3η αγωνιστική του EuroCup.

Οι Πατρινοί ήταν πολύ κακοί από την αρχή του αγώνα, δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν το ρυθμό των γηπεδούχων με συνέπεια να χάσουν τελείως την επαφή τους με το σκορ.

Η αναμέτρηση κινήθηκε στο ίδιο μοτίβο και την τρίτη περίοδο, με την Μπουργκ να ξεφεύγει και πάλι με 19 πόντους (57-38) στο 23' και τον Προμηθέα να πετάει στα «σκουπίδια» την προσπάθεια που έκανε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου να κατεβάσει το σκορ κοντά στους 10 πόντους.

Στην υπόλοιπη διάρκεια του αγώνα η ομάδα του Λουίς Κασιμίρο δεν μπόρεσε να αλλάξει την κατάσταση και οι Γάλλοι επικράτησαν άνετα με το τελικό 92-62.
Τα δεκάλεπτα: 25-19, 50-36, 67-49, 92-62

ΜΠΟΥΡΓΚ (Λενάμ): Σουλάιμον 13 (3/8 τριπ.), Σασάνγκ, Μπενίτεζ 12 (3/8 διπ., 0/3 τριπ., 6/6 βολ., 7 ρ., 4 ας, 2 κλ.), Κουρμπί 5 (1), Κοσέ, Μίκα 22 (9/12 διπ., 4/5 βολ., 11 ρ.), Πελός 12 ( 5 ρ.), Ντάλτον 7 (1), Ρους 11 (5/5 διπ.), Ζουλιέν 10 (7 ας)

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Κασιμίρο): Ρέι 16 (4/9 διπ., 2/5 τριπ., 2/2 βολ., 10 ρ., 3 ας), Σβαρτς 2, Γκραντ 8 (4/4 διπ.), Γκάντι 2, Χαντ 7, Αγραβάνης 8, Γκίκας 4 (1), Ρογκαβόπουλος 4 (2/7 σουτ, 7 ρ.), Μάιλς 11 (3), Γιαννόπουλος, Τανούλης