Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Volleyleague, Pre League, Α2 βόλεϊ ανδρών, γυναικών

Διαβάστε όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες στις εθνικές κατηγορίες βόλεϊ της χώρας.

 Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Volleyleague, Pre League, Α2 βόλεϊ ανδρών, γυναικών

Volley League Ανδρών

Ολυμπιακός - Παμβοχαϊκός 3-0 (25-16, 25-23, 25-15)

Κηφισιά – ΟΦΗ 3-1 (26-24, 25-21, 16-25, 25-19)

Παναθηναϊκός ΑΟ – ΠΑΟΚ 3-2 (21-25, 25-21, 24-26, 25-16, 15-13)

Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ελπίς Αμπελοκήπων 0-3 (17-25, 15-25, 20-25)

Ηρακλής - Φοίνικας Σύρου 0-3 (22-25, 26-28, 23-25)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ολυμπιακός 26-8 23
2. Παναθηναϊκός 23-10 21
3. ΠΑΟΚ 20-11 21
4. Φοίνικας Σ. 22-9 20
5. Κηφισιά 18-16 15
6. Ηρακλής 15-15 10
7. ΟΦΗ 13-19 10
8. Παμβοχαϊκός 12-21 8
9. Ελπίς Αμπελ. 6-24 4
10. Εθνικός Αλεξ. 2-27 0

Volleyleague Γυναικών

Ολυμπιακός - Πορφύρας 3-0 (25-18, 25-18, 25-19)

ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 3-0 (25-12, 25-23, 25-23)

Αίας - Θέτις 0-3 (09-25, 12-25, 18-25)

ΑΟ Θήρας - ΑΟ Μαρκοπούλου 3-0 (25-20, 25-11, 25-19)

Ηλυσιακός - Πανναξιακός 0-3 (13-25, 15-25, 14-25)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ολυμπιακός (36-9) 33
2. ΑΟ Θήρας (35-8) 33
3. Παναθηναϊκός (31-15) 27
4. ΠΑΟΚ (28-17) 24
5. Πανναξιακός (28-17) 24
6. Θέτις (24-18) 22
7. Άρης (22-17) 17
8. Μαρκόπουλο (16-28) 11
9. Πορφύρας (15-27) 11
10. Αίας (11-32) 6
11. Ηλυσιακός (7-32) 5
12. Ηλιούπολη (0-33) 0
*Ηλιούπολη και Άρης έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Pre League

Άρτεμις - ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση 3-1 (25-19, 25-17, 21-25, 25-18)

ΑΕΚ - ΑΟ Λαμίας 3-0 (25-16, 25-11, 25-15)

Κόρινθος - Αιγάλεω 2-3 (21-25, 25-22, 25-18, 20-25, 08-15)

Μακεδόνες - ΦΟ Βριλησσίων 3-1 (25-08, 21-25, 25-19, 25-09)

ΧΑΝΘ - ΖΑΟΝ 1-3 (14-25, 21-25, 25-22, 21-25)

Πανιώνιος - Αμαζόνες 1-3 (25-18, 17-25, 23-25, 15-25)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΟΝ Αμαζόνες (33-7) 33
2. AEK (33-6) 32
3. ΖΑΟΝ (30-16) 25
4. ΑΟ Λαμίας (25-18) 22
5. ΑΟ Αιγάλεω (23-26) 18
6. ΧΑΝΘ (21-25) 17
7. ΑΣ Μακεδόνες (21-27) 14
8. ΦΟ Βριλησσίων (19-25) 14
9. ΓΣ Πανιώνιος (20-23) 14
10. ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση (17-29) 10
11. ΑΓΣ Άρτεμις (11-32) 7
12. ΑΣΠ Κόρινθος (13-32) 7

Α2 Ανδρών - Α' όμιλος

Καλαμάτα 80 - Πανιώνιος 3-1 (25-16, 25-22, 22-25, 25-11)

Ολυμπιάς - Αιγιαλέων 0-3 (16-25, 22-25, 16-25)

Νέοι Βύρωνος - ΑΕ Αρμενίων 1-3 (13-25, 25-20, 22-25, 22-25)

Πανερυθραϊκός - Δραπετσώνα 3-0 (25-17, 25-13, 25-17)

ΑΣ Κέρκης - ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-20, 25-12, 25-19)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΟΝΣ Μίλων (30-5) 28
2. ΑΣ Πανερυθραϊκός (28-15) 23
3. ΑΟ Καλαμάτα 80 (23-13) 21
4. ΓΣ Πανιώνιος (21-16) 18
5. ΑΟ Αιγιαλέων (21-14) 18
6. ΑΣ Κέρκης (19-17) 14
7. ΑΕ Αρμενίων (16-23) 12
8. ΓΕ Ηρακλείου (11-22) 9
9. ΔΑΣ Δραπετσώνας (11-25) 8
10. ΑΕΠ Ολυμπιάς (13-25) 7
11. ΑΟ Νέοι Βύρωνος (10-28) 4

Α2 Ανδρών - Β' όμιλος

ΧΑΝΘ - Αριστοτέλης 3-1 (26-28, 25-16, 25-17, 25-21)

Πήγασος Πολίχνης - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-23, 25-23, 25-23)

Ερμογένης - Μακεδονικός 3-1 (19-25, 25-15, 25-21, 25-22)

Φίλιππος - Πιερικός 3-0 (28-26, 25-17, 25-16)

Άθλος -ΑΕ Κομοτηνής 1-3 (15-25, 22-25, 25-20, 13-25)

Ν. Πανοράματος - Άρης 1-3 (22-25, 22-25, 25-22, 18-25)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΠΣ Φίλιππος (33-2) 33
2. ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής (28-14) 25
3. ΑΣ Άθλος (26-18) 20
4. ΑΣ Άρης (23-19) 20
5. ΑΣ Ερμογένης (24-24) 17
6. ΦΕΣ Αριστοτέλης (24-25) 15
7. ΣΦΚ Πιερικός (20-24) 15
8. ΑΣ Μακεδονικός (21-20) 13
9. Πήγασος Πολίχνης (18-24) 12
10. ΣΠΑ Καρδίτσας (13-27) 9
11. ΑΕΝ Πανοράματος (13-29) 8
12. ΧΑΝΘ (10-27) 8

Α2 Γυναικών - Α' όμιλος

Πετρούπολη - Μεσσαρά 3-1 (25-23, 25-22, 14-25, 25-23)

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - ΑΕ Αγ. Παρασκευής 3-1 (25-21, 28-30, 25-19, 25-22)

Αργυρούπολη - ΓΕ Ηρακλείου 3-0 (25-22, 25-17, 25-23)

Απολλώνιος - Μεσσηνιακός 3-2 (19-25, 22-25, 25-22, 25-23, 16-14)

Απόλλων Καλαμάτας - Ένωση Βύρωνα 3-0 (25-18, 25-20, 25-19)

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΕ Αμπελοκήπων 0-3 (20-25, 18-25, 22-25)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Απόλλων Καλαμάτας (33-7) 31
2. ΑΕ Αμπελοκήπων (30-16) 25
3. ΓΕ Ηρακλείου (26-16) 23
4. Μεσσηνιακός (24-20) 20
5. ΓΣ Πετρούπολης (24-21) 19
6. ΟΦΑ Απολλώνιος (25-20) 18
7. ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου (24-24) 17
8. ΑΟΝ Αργυρούπολης (21-24) 13
9. ΓΑΣ Μεσσαράς (16-21) 13
10. ΑΕ Αγ. Παρασκευής (14-28) 8
11. ΓΣΚ Ηρακλής (13-28) 8
12. Ένωση Βύρωνα (7-32) 3

Α2 Γυναικών - Β' όμιλος

Νίκη - ΕΑ Λαρίσης 1-3 (25-23, 14-25, 13-25, 15-25)

ΑΟ Καβάλας - Νέα Γενεά 3-1 (25-21, 27-25, 25-27, 25-22)

Λαρισαϊκός - Φοίνικας Αλεξανδρούπολης 3-1 (22-25, 25-10, 25-21, 25-10)

Γιάννενα - ΜΕΝΤ 0-3 (11-25, 16-25, 22-25)

Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων - Ασκληπιός 3-0 (25-15, 25-21, 25-11)

Ελπίς – Σταυρούπολη 3-0 (25-18, 25-19, 25-20)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων (33-5) 32
2. ΕΑ Λαρίσης (29-10) 26
3. ΑΣ Ελπίς (27-13) 24
4. ΜΕΝΤ (27-10) 24
5. Φιλαθλητικός (25-16) 23
6. ΑΟ Καβάλας (23-19) 20
7. ΜΑΣ Νέα Γενεά (17-23) 14
8. ΑΣ Ασκληπιός (14-25) 11
9. ΑΣ Γιάννενα (16-25) 11
10. ΕΟ Σταυρούπολης (13-28) 9
11. ΓΣΓ Νίκη (8-31) 4
12. Φοίνικας Αλεξανδρούπολης (6-33) 0

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας