Όλα τα αποτελέσματα και βαθμολογίες σε Volleyleague, Pre League, Α2 βόλεϊ ανδρών, γυναικών

Διαβάστε όλα τα αποτελέσματα στις εθνικές κατηγορίες βόλεϊ της χώρας.

Όλα τα αποτελέσματα και βαθμολογίες σε Volleyleague, Pre League, Α2 βόλεϊ ανδρών, γυναικών

Volley League ανδρών

Φοίνικας Σύρου - Ελπίδα Αμπελοκήπων 3-0 (25-21, 25-18, 25-21)

Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Παμβοχαϊκός 3-1(25-21, 22-25, 25-22, 25-22)

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 2-3 (25-20, 14-25, 25-23, 23-25, 09-15)

Ηρακλής - Π.Α.Ο.Κ. 1-2(22-25, 25-22, 25-27, ΔΙΑΚΟΠΗ)

Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ο.Φ.Η. 1-3(27-29, 25-22, 25-27, 21-25)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΠΑΟΚ (18-6) 18
2. Ολυμπιακός (20-8) 17
3. Παναθηναϊκός (17-7) 16
4. Φοίνικας Σ. (16-8) 14
5. Ηρακλής (12-12) 10
6. Κηφισιά (13-12) 11
7. ΟΦΗ (12-13) 10
8. Παμβοχαϊκός (11-15) 8
9. Ελπίς Αμπελ. (3-21) 1
10. Εθνικός Αλεξ. (1-21) 0

Volley League γυναικών

ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Θήρας 0-3 (23-25, 13-25, 15-25)

ΑΟ Μαρκοπούλου - Ολυμπιακός 1-3 (08-25, 18-25, 25-21, 14-25)

Θέτις - Ηλυσιακός 3-0 (25-19, 25-17, 30-28)

Πορφύρας - ΠΑΟΚ 1-3 (12-25, 25-15, 21-25, 16-25)

Άρης - Αίας 3-0(25-18, 25-21, 25-14)

Πανναξιακός - Παναθηναϊκός 2-3 (18-25, 24-26, 25-17, 26-24, 8-15)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ολυμπιακός (30-9) 27
2. ΑΟ Θήρας (29-7) 27
3. Παναθηναϊκός (28-12) 24
4.ΠΑΟΚ (23-14) 20

5.Πανναξιακός (22-15) 19
6. Θέτις (21-15) 19
7. Άρης (21-14) 17
8. Μαρκόπουλο (14-22) 10
9. Πορφύρας (12-24) 8
10. Ηλυσιακός (7-26) 5
11. Αίας (8-27) 4
12. Ηλιούπολη (0-30) 0

Pre League

ΑΟ Αιγάλεω - ΖΑΟΝ 2-3 (17-25, 25-21, 25-19, 21-25, 10-15)

ΦΟ Βριλησσίων - ΑΣΠ Κόρινθος 3-1 (24-26, 25-20, 25-14, 25-19)

ΑΟ Λαμίας 2013 - ΓΣ Πανιώνιος 3-0 (25-13, 25-13, 25-16)

ΑΓΣ Άρτεμις - ΑΕΚ 0-3 (21-25, 20-25, 21-25)

ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση - ΑΣ Μακεδόνες 2-3 (25-18, 19-25, 25-21, 12-25, 6-15)

Αμαζόνες - ΧΑΝΘ 3-0 (25-15, 25-16, 28-26)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αμαζόνες (27-6) 27
2. ΑΕΚ (27-6) 26
3. ΑΟ Λαμίας (22-15) 19
4. ΖΑΟΝ (24-15) 19
5. Αιγάλεω (18-21) 15
6. ΧΑΝΘ (17-20) 15
7. ΦΟ Βριλησσίων (17-19) 14
8. Πανιώνιος (16-19) 11
9. Μακεδόνες (18-23) 11
10. Ναύαρχου Βότση (16-23) 10
11. Κόρινθος (11-26) 6
12. ΑΓΣ Άρτεμις (8-28) 4

Α2 Ανδρών Α' Όμιλος

Ολυμπιάς - ΓΕ Ηρακλείου 1-3 (28-26, 25-27, 17-25, 19-25)

Πανερυθραϊκός - ΑΟ Καλαμάτα 80 3-2(25 - 27 , 25 - 22 , 30 - 28
22 - 25 , 15 - 12)

Νέοι Βύρωνος - ΑΣ Κέρκης 1-3 (21-25, 25-20, 23-25, 23-25)

Μίλων - Αιγιαλέων 3-0 (25-23, 25-22, 25-18)

22.15: ΓΣ Πανιώνιος - ΑΕ Αρμενίων

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Μίλων (27-5) 25
2. Πανερυθραϊκός (25-15) 18
3. Καλαμάτα (20-9) 18
4. Αιγιαλέων (16-11) 14
5. Πανιώνιος (14-11) 13
6. ΑΣ Κέρκης (13-17) 8
7. Δραπετσώνα (11-19) 8
8. ΑΕΠ Ολυμπιάς (12-19) 7
9. Αρμενίων (10-18) 6
10. ΓΕ Ηρακλείου (8-19) 6
11. Νέοι Βύρωνος (9-22) 4

Α2 Ανδρών Β' Όμιλος

ΑΣ Ερμογένης - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-1 (21-25, 28-26, 25-18, 25-15)

ΑΠΣ Φίλιππος - ΑΣ Άρης 3-0 (25-12, 25-19, 26-24)

Άθλος Ορεστιάδας - Μακεδονικός 2-3 (25 - 23 , 20 - 25 , 21 - 25
25 - 15 , 8 - 15)

Πήγασος Πολίχνης - ΧΑΝΘ 3-0 (25-21, 25-21, 27-25)

Πιερικός - ΑΕ Κομοτηνής 2-3 (23 - 25 , 26 - 24 , 27 - 25
22 - 25 , 14 - 16)

ΑΕΝ Πανοράματος - Αριστοτέλης Σκύδρας 2-3 (22 - 25 , 25 - 18 , 19 - 25
25 - 16 , 6 - 15)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΠΣ Φίλιππος (27-2) 27
2. Κομοτηνή (22-13) 19
3. Άθλος (22-15) 17
4. Άρης (17-16) 15
5. Πιερικός (20-18) 15
6. Ερμογένης (19-20) 13
7. Μακεδονικός (20-14) 13
8. Αριστοτέλης (20-22) 12
9. Πήγασος Πολίχνης (15-21) 9
10. Καρδίτσα (10-22) 7
11. ΑΕΝ Πανοράματος (10-23) 7
12. ΧΑΝΘ (7-23) 5

Α2 Γυναικών Α' Όμιλος

ΓΣ Πετρούπολης - ΓΕ Ηρακλείου 1-3 (24-26, 25-20, 11-25, 21-25)

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - ΓΑΣ Μεσσαράς 3-2 (27-25, 12-25, 25-21, 24-26, 25-23)

Απόλλων Καλαμάτας - Μεσσηνιακός 2-3 (25 - 23 , 17 - 25 , 25 - 18
14 - 25 , 16 - 14)

ΟΦΑ Απολλώνιος - ΑΟΝ Αργυρούπολης 0-3 (22-25, 19-25, 19-25)

ΑΕ Αγ. Παρασκευής - ΑΕ Αμπελοκήπων 0-3 (14-25, 15-25, 15-25)

ΓΣΚ Ηρακλής - Ένωση Βύρωνα 3-0 (25-18, 25-10, 25-14)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Απόλλων Καλαμάτας (27-7) 25
2. ΓΕ Ηρακλείου (23-11) 21
3. ΑΕ Αμπελοκήπων (24-14) 20
4. Μεσσηνιακός (20-14) 18
5. Απολλώνιος (20-15) 15
6. Πετρούπολη (18-18) 14
7. Μεσσαράς (15-15) 13
8. ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου (18-23) 11
9. Αργυρούπολη (16-21) 9
10. ΑΕ Αγ. Παρασκευής (12-22) 8
11. Ηρακλής (10-24) 5
12. Ένωση Βύρωνα (7-26) 3

Α2 Γυναικών Β' Όμιλος

ΓΣΓ Νίκη - Ακαδ. Πρωτ. Πεύκων 0-3 (17-25, 14-25, 15-25)

ΑΟ Καβάλας - ΑΣ Ασκληπιός 3-1 (25-19, 25-17, 23-25, 25-15)

ΑΣ Γιάννενα - ΜΑΣ Νέα Γενεά 1-3 (25-22 17-25, 18-25, 15-25)

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΕΑ Λαρίσης 1-3 (13-25, 25-21, 25-18, 25-23)

ΜΕΝΤ - ΕΟ Σταυρούπολης 3-0 (25-17, 25-11, 25-17)

Ελπίς - Φοίνικας Αλεξανδρούπολης 3-0 (25-18, 25-18, 25-17)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων (27-5) 26
2. ΑΣ Ελπίς (23-10) 21
3. ΕΑ Λαρίσης (23-9) 20
4. ΜΕΝΤ (21-9) 18
5. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός (19-15) 17
6. Καβάλα (20-15) 17
7. ΜΑΣ Νέα Γενεά (16-17) 14
8. Σταυρούπολη (13-22) 9
9. Γιάννενα (13-21) 8
10. Ασκληπιός (11-22) 8
11. ΓΣΓ Νίκη (7-25) 4
12. Φοίνικας Αλεξανδρούπολης (4-27) 0

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας