Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Volleyleague, Pre League, Α2 βόλεϊ ανδρών, γυναικών

Διαβάστε όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στις εθνικές κατηγορίες βόλεϊ της χώρας.

Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Volleyleague, Pre League, Α2 βόλεϊ ανδρών, γυναικών

Volley League Ανδρών - 3η αγωνιστική

Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Παναθηναϊκός Α.O. 0-3 (18-25 16-25, 11-25)

ΠΑΟΚ - Α.Σ.Ελπίς Αμπελοκήπων 3-1 (25-21, 25-18, 22-25, 25-23)

ΑΟ Φοίνικας Σύρου - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (10-25, 24-26, 19-25)

Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - ΑΟΠ Κηφισιάς 3-0 (25-20, 25-13, 25-20)

ΟΦΗ - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 3-0 (25-19, 25-23, 25-13)


Volleyleague γυναικών - 5η αγωνιστική

Πανναξιακός ΑΟΝ - ΑΣ Άρης 0-3 (22-25, 18-25, 18-25)

Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΟ Θήρας 2-3 (23-25, 21-25, 25-15, 25-21, 12-15)

Ηλυσιακός ΑΟ - Ολυμπιακός ΣΦΠ 0-3 (10-25, 14-25, 17-25)


ΑΣΠ Θέτις - ΓΣ Ηλιούπολης 3-0 (25-07, 25-15, 25-16)


ΑΟΦ Πορφύρας - ΑΟ Μαρκοπούλου 3-2 (20-25, 25-18, 22-25, 25-20, 15-7)

ΠΑΟΚ - ΑΠΣ Αίας 3-1 (25-20, 26-28, 25-08, 25-20)

Pre League - 6η αγωνιστική

ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση - ΖΑΟΝ 1-3 (20-25, 18-25, 25-12, 16-25)

ΦΟ Βριλησσίων - ΑΟΝ Αμαζόνες 0-3 (13-25, 21-25, 22-25)

ΑΟ Λαμίας 2013 - ΑΟ Αιγάλεω 3-2 (18-25, 27-29, 25-12, 25-17, 15-07)

ΑΕΚ - ΧΑΝΘ 3-0 (25-18, 25-09, 25-10)

ΑΣ Μακεδόνες - ΑΣΠ Κόρινθος 1-3 (25-17, 17-25, 22-25, 21-25)

ΑΓΣ Άρτεμις - ΓΣ Πανιώνιος 1-3 (25-23, 21-25, 14-25, 9-25)

Α2 Ανδρών - Α' όμιλος - 5η αγωνιστική

ΑΟ Καλαμάτα 80 - ΑΕ Αρμενίων 3-0 (25-11, 25-21, 25-23)

ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΟ Νέοι Βύρωνος 3-0 (25-20, 25-18, 25-16)

ΑΟ Αιγιαλέων - ΔΑΣ Δραπετσώνας 3-0 (25-19, 25-21, 25-20)

ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΣ Κέρκης 3-2 (24-26, 26-24, 25-19, 22-25, 15-12)

ΓΣ Πανιώνιος - ΑΕΠ Ολυμπιάς 3-1 (25-23, 25-22, 18-25, 25-06)

Ρεπό η ΓΕ Ηρακλείου.

Α2 Ανδρών - Β' όμιλος - 5η αγωνιστική

ΑΣ Μακεδονικός - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-0 (25-17, 25-20, 25-14)

ΑΣ Άθλος - ΧΑΝΘ 3-0 (25-17, 25-22, 25-22)

ΑΠΣ Φίλιππος - Πήγασος Πολίχνης 3-1 (25-15, 22-25, 25-15, 25-20)

ΑΣ Ερμογένης - ΑΕΝ Πανοράματος 3-1 (19-25, 25-14, 25-22, 25-19)

ΑΣ Άρης - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής 0-3 (23-25, 19-25, 22-25)

ΣΦΚ Πιερικός - ΦΕΣ Αριστοτέλης 3-2 (25-21, 18-25, 24-26, 25-15, 15-10)

Α2 Γυναικών - Α' όμιλος - 5η αγωνιστική

ΑΕ Αγ. Παρασκευής - ΓΕ Ηρακλείου 1-3 (10-25, 16-25, 25-21, 28-30)

ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - ΟΦΑ Απολλώνιος 2-3 (24-26, 25-18, 13-25, 25-20, 11-15)

Απόλλων Καλαμάτας - ΓΣ Πετρούπολης 3-0 (25-16, 25-20, 25-14)

ΓΑΣ Μεσσαράς - ΑΕ Αμπελοκήπων 1-3 (25-20, 13-25, 18-25, 17-25)

Ένωση Βύρωνα - ΓΣ Μεσσηνιακός 1-3 (25-22, 20-25, 17-25, 23-25)

ΓΣΚ Ηρακλής - ΑΟΝ Αργυρούπολης 2-3 (12-25, 25-21, 19-25, 25-18, 13-15)

Α2 Γυναικών - Β' όμιλος - 5η αγωνιστική

ΑΣ Γιάννενα - ΓΣΓ Νίκη 3-0 (25-16, 25-17, 25-21)

ΜΕΝΤ - ΑΣ Ασκληπιός 3-0 (14-25, 20-25, 21-25)

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΑΟ Καβάλας 3-1 (23-25, 25-19, 27-25, 25-23)

ΜΑΣ Νέα Γενεά - ΕΟ Σταυρούπολης 3-0 (25-18, 25-21, 25-14)

Φοίνικας Αλεξανδρούπολης - ΕΑ Λαρίσης 0-3 (11-25, 22-25, 13-25)

ΑΣ Ελπίς - Ακαδ. Πρωταθλητών Πεύκων 0-3 (25-27, 17-25, 20-25)

Βαθμολογίες:

Volleyleague ανδρών

1. Ηρακλής 9 (9-0
2. Ολυμπιακός 9 (9-1)
3. Φοίνικας Σύρου 6 (6-3)
4. Παναθηναϊκός 6 (6-3)
5. ΠΑΟΚ 6 (6-5)
6. ΟΦΗ 3 (4-6)
7. Κηφισιά 3 (3-6)
8. Παμβοχαϊκός 2 (4-8)
9. Ελπίδα Αμπελοκήπων 1 (3-9)
10. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0 (0-9)

Volleyleague γυναικών

1. ΑΟ Θήρας 14 (15-4)
2. Ολυμπιακός 13 (15-5)
3. Θέτις 12 (13-5)
4. ΠΑΟΚ 10 (12-7)
5. Παναθηναϊκός 10 (13-9)
6. Άρης 9 (10-6)
7. Πανναξιακός 7 (8-9)
8. ΑΟ Μαρκόπουλου 7 (9-9)
9. Πορφύρας 5 (7-12)
10. Ηλυσιακός 3 (3-12)
11. Αίας 0 (3-15)
12. Ηλιούπολη 0 (0-15)

Pre League

1. Αμαζόνες 15 (15-4)
2. ΑΕΚ 14 (15-6)
3. ΖΑΟΝ 11 (14-10)
4. ΧΑΝΘ 11 (12-10)
5. ΑΟ Λαμίας 10 (13-11)
6. Πανιώνιος 9 (10-11)
7. ΦΟ Βριλησσίων 9 (10-10)
8. Αιγάλεω 8 (10-14)
9. Κόρινθος 6 (9-14)
10. ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 6 (10-14)
11. Μακεδόνες 5 (10-14)
12. ΑΓΣ Άρτεμις 4 (6-16)

Α2 Γυναικών 1ος Όμιλος

1. Απόλλων Καλαμάτας 14 (15-3)
2. ΓΕ Ηρακλείου 14 (15-3)
3. Απολλώνιος 13 (15-4)
4. Πετρούπολη 10 (12-8)
5. Μεσσηνιακός 8 (9-10)
6. ΑΕ Αμπελοκήπων 5 (12-12)
7. Μεσσαράς 6 (7-9)
8. ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 6 (10-13)
9. Αργυρούπολη 4 (8-13)
10. ΑΕ Αγ. Παρασκευής 4 (6-13)
11. Ηρακλής Κηφισιάς 2 (6-15)
12. Ενώση Βύρωνα 1 ( 3-15)

Α2 Γυναικών 2ος Όμιλος

1. Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων 14 (15-4)
2. ΕΑ Λαρίσης 12 (13-3)
3. ΑΣ Ελπίς 11 (12-7)
4. Καβάλα 9 (11-8)
5. ΜΕΝΤ 9 (11-6)
6. Φιλαθλητικός 8 (10-10)
7. ΜΑΣ Νέα Γενεά 8 (10-9)
8. Ασκληπιός 8 (9-10)
9. ΑΣ Γιάννενα 5 (8-11)
10. Σταυρούπολη 3 (6-14)
11. ΓΣ Νίκη 3 (3-13)
12. Φοίνικας Αλέξανδρούπολης 0 (2-15)

Α2 Ανδρών 1ος Όμιλος

1. Καλαμάτα 15 (15-1)
2. Μίλων 14 (15-2)
3. Πανερυθραϊκός 11 (14-9)
4. ΑΟ Αιγιαλέων 11 (12-5)
5. Κέρκης 7 (8-7)
6. Πανιώνιος 7 (8-7)
7. Δραπετσώνα 6 (6-10)
8. Αρμενίων 4 (6-13)
9. Νέοι Βύρωνος 0 (2-12)
10. ΑΕΠ Ολυμπιάς 0 (2-12)
11. ΓΕ Ηρακλείου 0 (2-12)

Α2 Ανδρών 2ος Όμιλος

1. Φίλιππος 15 (15-1)
2. Άρης 11 (12-7)
3. Πιερικός 11 (14-8)
4. Κομοτηνή 10 (11-7)
5. Άθλος 9 (11-8)
6. Ερμογένης 7 (10-11)
7. Αριστοτέλης 6 (11-13)
8. Μακεδονικός 6 (10-7)
9. Πήγασος Πολίχνης 5 (9-12)
10. Καρδίτσας 4 (6-12)
11. ΑΕΝ Πανοράματος 3 (4-13)
12. ΧΑΝΘ 0 (1-15)

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας