Προς πλέι άουτ η ΑΕΚ: Αποτελέσματα βόλεϊ και βαθμολογίες

Διαβάστε όλα τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες στις εθνικές κατηγορίες του ελληνικού βόλεϊ.

Προς πλέι άουτ η ΑΕΚ: Αποτελέσματα  βόλεϊ και βαθμολογίες

Η ΑΕΚ έχασε από την Κηφισιά, κι αν ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης κερδίσει τη Δευτέρα στην Κυψέλη τον αδιάφορο και κουρασμένο(Ράπτης, Ανδρεόπουλος έπαιξαν τρια ματς στο πανελλήνιο εφήβων) Παναθηναϊκό και την ΑΕΚομοτηνής στην έδρα του, τότε η Ένωση(τελευταίο ματς στην Πυλαία με τον ΠΑΟΚ) θα παίξει στα πλέι άουτ.

Διαβάστε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα:

Volley league ανδρών Ολυμπιακός - Π.Α.Ο.Κ 3-1 (21-25, 25-21, 27-25, 25-15) , Α.Ε.Κομοτηνής - Φοίνικας Σύρου 1-3 (25-20, 17-25, 17-25, 16-25) , Α.Ε.Κ. - Α.Ο. Κηφισιάς 1-3 (25-23, 19-25, 17-25, 23-25)

Δευτέρα:16.00: Παναθηναϊκός - Εθνικός Αλεξανδρούπολης, 17.30: Ηρακλής - Παμβοχαϊκός (ΕΡΤ2)

Η βαθμολογία

1. Ολυμπιακός 46
2. ΠΑΟΚ 38
3. ΠΑΟ 32
4. Παμβοχαϊκός 28
5. Φοίνικας Σ. 29
6. Κηφισιά 25
7. Ηρακλής 19
8. ΑΕΚ 17
9. Εθνικός Αλ. 13
10. ΑΕ Κομοτηνής 5

Volley league γυναικών: Θέτις – Μακεδόνες 3-0 (25-14, 25-21, 25-22), Πορφύρας – Πανναξιακός 1-2 (22-25, 21-25, 26-24, 18-25) , Αίας – Ηλυσιακός 1-3(15-25, 25-22, 18-25, 22-25), Κόρινθος - ΑΟ Θήρας 0-3 (12-25, 20-25, 16-25)

Δευτέρα: 17.00: Άρης - ΑΟ Μαρκοπούλου

H βαθμολογία

1. Ολυμπιακός 59
2. ΑΟ Θήρας 55
3. Πανναξιακός 51
4. Θέτις 42
5. Άρης 34
6. Πορφύρας 26
7. Aίας 23
8. Μαρκόπουλο 23
9. Ηλυσιακός 21
10. Ηλιούπολη 17
11. Μακεδόνες 15
12. Κόρινθος 9

Pre League γυναικών Μεσσαρά - Παναθηναϊκός 0-3 (14-25, 19-25, 18-25) , ΑΕΚ - ΓΣΚ Ηρακλής 3-0 (25-14, 25-12, 25-04) , ΧΑΝΘ – Άρτεμις 3-2 (25-18, 25-16, 17-25, 23-25, 16-14) , ΖΑΟΝ - Πανιώνιος 3-0 (25-14, 25-22, 25-17)

Α2 Ανδρών - Α' όμιλος - 1ος υποόμιλος

Θέσεις 1-4 Πανερυθραϊκός - Ροδίων Άθλησις 0-3 (21-25, 25-27, 20-25), Πανιώνιος – ΟΦΗ 0-3 (23-25, 23-25, 19-25)

Θέσεις 5-8 Φοίβος - Αιγιαλέων 1-3 (27-29, 23-25, 28-26, 21-25)

Κυριακή: 18.00: Ολυμπιάς - Καλαμάτα 80

2ος υποόμιλος

Θέσεις 1-4 -Ν. Βύρωνος - Κέρκης 0-3 (18-25, 18-25, 18-25), Δραπετσώνα - Απόλλων 3-1 (25-22, 21-25, 25-19, 25-19, 25-23)

Θέσεις 5-7 ΑΕ Αρμενίων - Κόροιβος 3-0(31-29, 25-19, 25-20)

Β' όμιλος: Μακεδονικός - Νίκη, Άθλος – ΧΑΝΘ 1-3( 15 - 25 , 23 - 25 , 27 - 25

11 – 25) , Πιερικός - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-2(25 - 16 , 25 - 16 , 20 - 25 , 16 - 25 , 18 – 16) , Ν Πανοράματος - Απόλλων 3-2 (21 - 25 , 25 - 19 , 26 - 24 , 17 - 25 , 15 – 13), Νέστωρ - ΑΟ Σερρών 3-0 (25-22, 25-15, 25-13)

Α2 Γυναικών - Α' όμιλος - Νηρέας - Ένωση Βύρωνα 1-3(25 - 23 , 10 - 25 , 23 - 25 , 12 – 25) , Απολλώνιος - Ποσειδών 3-0 (25-19, 25-21, 25-13) , ΑΕ Αγ. Παρασκευής - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 3-1 (25 - 20 , 20 - 25 , 25 - 22 ,25 – 22), Πετρούπολη - Απόλλων 3-0 (25-18, 25-16, 25-19), Απόλλων Καλαμάτας - Αμαζόνες 1-3 (15 - 25 , 18 - 25 , 25 - 22 , 14 – 25) , Αστέρας Αγ. Δημητρίου - Μεσσηνιακός 0-3 (16-25, 19-25, 20-25)

Β' όμιλος - Ελασσόνα - Ασκληπιός 3-1 ( 25 - 21 , 20 - 25 , 25 - 18

25 – 15) , Νίκη - ΑΟ Καβάλας 2-3 (25 - 23 , 23 - 25 , 25 - 22

24 - 26 , 8 - 15 )

Κυριακή: 18.00: ΕΟ Σταυρούπολης - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ