Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες του βόλεϊ

Διαβάστε τι έγινε το Σαββατοκύριακο στα πρωταθλήματα βόλεϊ

Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες του βόλεϊ

Volley League Ανδρών
Ηρακλής - Ολυμπιακός 2-3 (22-25, 27-25, 24-26, 25-22, 13-15) , Παμβοχαϊκός - Κηφισιά 3-1 (27-29, 26-24, 25-23, 25-23), Φοίνικας Σύρου - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-0(25-21, 27-25, 25-21)
Δευτέρα : 17.00: ΑΕ Κομοτηνής - ΑΕΚ

Volleyleague Γυναικών

Αίας Ευόσμου - Ολυμπιακός 1-3 (18-25, 11-25, 25-20, 18-25), Κόρινθος – Ηλυσιακός 1-3(25 - 21 , 22 - 25 , 11 - 25 ,21 – 25) , Θέτις Βούλας - ΑΟ Μαρκοπούλο 3-0 (25-23, 25-18, 27-25), ΑΟ Θήρας - Άρης 3-0 (25-18, 25-19, 25-15), Πορφύρας – Ηλιούπολη 1-3(20-25, 22-25, 26-24, 22-25), Μακεδόνες Αξιού - Πανναξιακός 0-3(19-25, 17-25, 19-25)

Pre League : Πανιώνιος – Λαμία 0-3 (16-25, 19-25, 19-25) , Ηρακλής Κηφισιάς - Παναθηναϊκός 0-3 (18-25, 11-25, 11-25) , ΦΟ Βριλησσίων – ΠΑΟΚ 0-3 (21-25, 17-25, 17-25), Άρτεμις Κορυδαλλού - Μεσσαρά 3-0 (25-22, 25-13, 25-17), ΧΑΝΘ - ΑΟ Αιγάλεω 3-0(25-18, 25-22, 25-15), ΖΑΟΝ – ΑΕΚ 0-3 (22-25, 22-25, 17-25)

Α2 Ανδρών - Α' όμιλος - 1ος υποόμιλος: Φοίβος Μελισσίων – ΟΦΗ 0-3 (17-25, 20-25, 20-25) , Πανιώνιος - Καλαμάτα 80 0-3 (23-25, 20-25, 21-25), Πανερυθραϊκός - Αιγιαλέων 3-2 (23-25, 25-14, 24-26, 25-19, 15-13), Ολυμπιάδας Πατρών - Ροδίων Άθλησις 0-3 (20-25, 17-25, 25-27)

2ος υποόμιλος: Κόροιβος Αμαλιάδας - ΕΑ Πατρών 3-2 (25-27, 25-21, 25-13, 23-25, 15-12) , Νέοι Βύρωνος - Απόλλων 1-3 (20-25, 25-16, 20-25, 16-25), Δραπετσώνα - ΑΕ Αρμενίων 3-2 (25-20, 21-25, 12-25, 25-22, 15-08) , Παναχαϊκή- Κέρκης Σάμου 0-3(19-25, 13-25, 27-29)
Β' όμιλος: Μακεδονικός - Πιερικός 3-0 (36-34, 26-24, 25-23) , Νέστωρ - ΣΠΑ Καρδίτσας 3-1 (20-25, 25-17, 25-20, 29-27), ΧΑΝΘ - Αναγέννηση Άρτας 3-0 (25-17, 25-09, 25-19), Άθλος Ορεστιάδας - ΑΕΝ Πανοράματος 3-2 (23-25, 32-30, 24-26, 25-21, 15-10), Πήγασος Πολίχνης - Ελπίς Αμπελοκήπων 2-3(25 - 27 21 - 25 25 - 17 25 - 22 11 – 15), Νίκη Αιγινίου - Απόλλων Καλαμαριάς 2-3 (23-25, 25-11, 18-25, 25-20, 13-15)

Α2 Γυναικών - Α' όμιλος ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Ένωση Βύρωνα 1-3 (15-25, 23-25, 26-24, 15-25), Απόλλων Καλαμάτας – Απολλώνιος 2-3(23 - 25 20 - 25 27 - 25 25 - 16 17 – 19), Πετρούπολη - ΑΕ Αγίας Παρασκευής 3-1 (25-12, 25-12, 23-25, 26-24, Απόλλων Πατρών - Αστέρας Αγ. Δημητρίου 3-2 (18-25, 25-23, 25-23, 24-26, 15-09), Αμαζόνες - Νηρέας Χίου 3-0 (25-14, 25-14, 25-9), Ποσειδών Λουτρακίου – Μεσσηνιακός 0-3 (13-25, 16-25, 18-25)

Β' όμιλος : ΕΑ Λαρίσης - Ασκληπιός Τρικάλων, Νίκη Αλεξανδρούπολης - ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση 0-3 (09-25, 21-25, 17-25), Ελασσόνα - Λαγκαδάς 3-0 (25-22, 25-23, 25-15), ΑΟ Καβάλας - Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων 1-3(25 - 21 16 - 25 20 - 25 17 – 25), Ελπίς Αμπελοκήπων - ΓΣ Δράμας3-0 (25-23, 25-06, 25-11), Νέα Γενεά - ΕΟ Σταυρούπολης 3-0(25-21, 25-18, 25-16)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Volley League ανδρών

ΑΓ ΣΕΤ Β

1. Ολυμπιακός 3 9-5 7
2. Παμβοχαϊκός 3 8-4 7

3. ΠΑΟΚ 2 6-2 5
4. Ηρακλής 3 2-6 4

5. Φοίνικας Σ. 2 3-3 3

6. Εθνικός Αλ. 2 3-5 2
7. ΑΕΚ 1 3-2 2
8. ΠΑΟ 2 4-6 2
9. ΑΕΚομοτηνής 2 3-2 1
10. Κηφισιά 2 1-6 0

Volley League Γυναικών

Σε 2 αγώνες

1. ΑΟΘήρας 6-0 6
2. Θέτις Βούλας 6-0 6

3. Πανναξιακός 6-0 6

4. Ηλιούπολη 5-4 4
5. Ολυμπιακός 5-4 4

6. Ηλυσιακός 3-4 3

7. Μαρκόπουλο 3-5 2
8. Άρης 3-5 2
9. Αίας Ευόσμου 4-5 2
10. Πορφύρας 3-6 1

11. Μακεδόνες 0-6 0
12. Κόρινθος 1-6 0

Pre league γυναικών: ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Λαμία 9, Αιγάλεω, Παναθηναϊκός 6, Μεσσαρά, ΖΑΟΝ, Πανιώνιος , ΧΑΝΘ, , Άρτεμις Κορυδαλλού 3, Ηρακλής Κηφισιάς, Βριλήσσια 0

Α2 ανδρών

Α όμιλος, 1ος υποόμιλος: Καλαμάτα 80 , ΟΦΗ, Ροδίων Άθλησις 3, Πανερυθραϊκός 2, Αιγαλιέων 1, Ολυμπιάς, Πανιώνιος, Φοίβος 0.

2ος υποόμιλος: Απόλλων, Κέρκη 3, Δραπετσώνα, Κόροιβος 2, ΕΑΠατρών, ΑΕΑρμενίων 1, Νέοι Βύρωνος. Παναχαϊκή 0

Β όμιλος: Πήγασος Πολίχνης 13, Ελπίς Αμπελοκήπων, ΧΑΝΘ 12, ΣΠΑΚαρδίτσας , Πανόραμα 9, Νέστωρ , Μακεδονικός 7, Πιερικός , Άθλος Ορεστιάδας 6, Αναγέννηση Άρτας 4, Νίκη Αιγινίου , Απόλλων Καλαμαριάς 3, ΑΟΣερρών 0.

A2 γυναικών

Α όμιλος: Ένωση Βύρωνα , Αμαζόνες 9, Απόλλων Καλαμάτας 7, Μεσσηνιακός, ΑΘΛΕΣΗρακλείου 6, Απολλώνιος 4, Νηρέας Καρδαμύλων, Απόλλων Πάτρας, Πετρούπολη 3, Ποσειδών Λουτρακίου , Αστέρας Αγίου Δημητρίου 2 , Αγ. Παρασκευή, 0

Β όμιλος: Ναύαρχος Βότσης 15, Ακαδημίες Πεύκων 13, Νίκη Αλεξανδρούπολης , Νέα Γενεά 12, Ελπίς Αμπελοκήπων 11, ΑΟΚαβάλας 8, ΕΑΛάρισας 5, Ασκληπιός Τρικάλων 4,Γιάννενα, ΓΣ Δράμας, Ελασσόνα 3 , Σταυρούπολη 1, Λαγκαδάς, 0

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ