Oλυμπιακός-Παναθηναϊκός 3-1: Κι έτσι φτάσαμε στο 48-0! (highlights)

Μόνο στο πρώτο σετ  ήταν ανταγωνιστικός ο Παναθηναϊκός στον Ρέντη, ο Ολυμπιακός άλλαξε ταχύτητα, κέρδισε 3-1 και έφτασε  το σερί  απέναντι στον ερασιτέχνη Παναθηναϊκό στο 48-0 σε όλα τα σπορ και στο 10-0 στο βόλεϊ γυναικών

Στο πρώτο σετ αδύναμος κρίκος του Ολυμπιακού ήταν η αμερικανίδα Χουντ, τόσο στην υποδοχή, όσο και στην επίθεση και ο Παναθηναϊκός πήρε προβάδισμα 2 πόντων. Ισοφάριση για τον Ολυμπιακό και προβάδισμα 24-23 με τη Λαζάρεβιτς, αλλά η Κοσμά ισοφάρισε, σερβίς της Οικονομίδου επέτρεψε στην Καλαντάζε να κάνει πάνω στο φιλέ το 24-25, για να τελειώσει το σετ 26-28 με άσο της Κοσμά στην Χουντ.

Στο δεύτερο σετ ο Ολυμπιακός σοβαρεύτηκε και με ρεσιτάλ Ζακχαίου (5/6, 5 μπλοκ) κέρδισε εύκολα 25-16, ενώ ο Καμπερίδης έβγαλε έξω τις Διώτη, Πότοκαρ στο 20-11. Ίδια γεύση και στο τρίτο σετ, με την Χίπε να δίνει ρεσιτάλ και να φτάνει στους 20 πόντους σε 3 σετ με 16/35, 1 μπλοκ, 3 άσους.

Ο Παναθηναικός συνέχισε με διαγώνια την Οικονομίδου και ακραίες τις Διώτη, Κοσμά, αλλά το αποτέλεσμα ήταν ίδιο, ο Κυριάκος Καμπεριδης πέταξε λευκή πετσέτα, ο Ολυμπιακός κέρδισε 3-0 και έκανε μια καλή προπόνηση για το ευρωπαϊκό ματς της Τετάρτης (7μμ) με την Κράσνογιαρσκ.

Τα σετ: 3-1 σε 1.41, 26-28 (30’), 25-16 (21’), 25-18 (25’), 25-20 (25’)