Η 15η νίκη με διαγώνια την Βλαχάκη

Εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού απέναντι στην Κόρινθο με 3-0 σετ.

Η 15η  νίκη με διαγώνια την Βλαχάκη

Την 15η νίκη της σημείωσε η ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού στην φετινή Volley League. Οι «ερυθρόλευκες» είχαν εύκολο έργο στην έδρα της Κορίνθου πανηγυρίζοντας την νίκη με 3-0 σετ στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής.

Από το πρώτο σετ οι φιλοξενούμενες έβαλαν τις βάσεις για την νίκη καθώς προηγήθηκαν νωρίς με 13-7. Η διαφορά έμεινε σε υψηλά επίπεδα με το σετ να ολοκληρώνεται στο 25-16.

Στο δεύτερο η γηπεδούχος ομάδα ξεκίνησε καλύτερα και πήρε το προβάδισμα με 10-7. Η αντίδραση από πλευράς Ολυμπιακού δεν άργησε να έρθει. Μετά το 10-10 το σύνολο του Μπράνκο Κοβάτσεβιτς με ένα σερί 11-2 έφτασε στο 21-12,ω με το 25-15 να είναι το σκορ του δεύτερου σετ.

Στο τελευταίο σετ οι «νταμπλούχες» ολοκλήρωσαν την καλή τους εμφάνιση με το σκορ να σταματά στο 25-12.

Η Κωνσταντίνα Βλαχάκη πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση ως διαγώνια καλύπτοντας το κενό της Σάσκια Χίπε.

Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Τζίνα Λαμπούση με 14 πόντους, έχοντας 62% ποσοστό στην επίθεση αλλά και 8 άσσους.

Τα σετ: 0-3 σε 1:04, 16-25 (20'), 15-25 (23'), 12-25 (21')