Κερδίζει και σώζεται η Λίλεστρομ!

Σε επαναληπτικό αγώνα πλέι οφ για ένα εισιτήριο στη μεγάλη κατηγορία της Νορβηγίας, η Λίλεστρομ υποδέχεται την Σταρτ.

Η Λίλεστρομ προηγήθηκε στο πρώτο ματς των δύο ομάδων στο Κρίστιανσουντ στο ημίχρονο και όμως επέστρεψε στη βάση της με άδεια χέρια, χάνοντας με 2-1. Ούτε η παρουσία του νέου προπονητή Τομ Νόρντλι κατάφερε να αλλάξει τα δεδομένα υπέρ των κιτρινόμαυρων, που συμπλήρωσαν 12 ματς δίχως νίκη. Πλέον σε ένα 90λεπτο παίζουν τους κόπους μιας χρονιάς, καλούνται να αξιοποιήσουν την εμπειρία τους. Παραμένουν τα θέματα στην αμυντική λειτουργία.

Η Σταρτ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ διαχειρίστηκε με ψυχραιμία την κατάσταση, έκανε καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε την νίκη που της δίνει προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς. Η ομάδα από το Κρίστιανσουντ έχει κερδίσει στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια και με καλή ψυχολογία πάει για δύο αποτελέσματα στο Λίλεστρομ. Οι κιτρινόμαυροι φροντίζουν περισσότερο την αμυντική τους λειτουργία.

Ήρθε η ώρα να μιλήσει η έδρα, η εμπειρία και η ποιότητα της Λίλεστρομ. Άσος!