Άλλη κλάση η Χέρακλες!

Για το πρωτάθλημα της δεύτερης κατηγορίας της Ολλανδίας, η Ουτρέχτη Β’ υποδέχεται την Χέρακλες.

Μια από τα ίδια για την Ουτρέχτη Β’ που όπως και στα περισσότερα περυσινά ματς, έτσι και στην φετινή πρεμιέρα έμεινε με τις εντυπώσεις. Οι πιτσιρικάδες είχαν την υπεροχή και αρκετές ευκαιρίες στην έδρα της Ος, αλλά φανέρωσαν την απειρία τους, υπέπεσαν σε δύο πέναλτι και μοιραία δεν κατάφεραν να επιστρέψουν στο ματς (3-0). Στα… χαμηλά αναμένονται και φέτος, με μοναδικό ρεαλιστικό στόχο την αποφυγή της τελευταίας θέσης στην ειδική βαθμολογία των ομάδων νέων. Όπως συνηθίζει προχώρησε σε τρεις προσθήκες πιτσιρικάδων και θα δώσει ευκαιρίες στους νεαρούς από την ακαδημία της.

Ονειρεμένη πρεμιέρα για την Χέρακλες που… σκόρπισε την ιδίων στόχων Ντεν Χάαγκ (4-0) και με το καλημέρα έστειλε… μηνύματα στους λοιπούς διεκδικητές του τίτλου. Οι «Αλμελόερς» είχαν πετύχει τέσσερα τέρματα στο εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο και επιβεβαίωσαν τα προγνωστικά που τους θέλουν φέτος να πρωταγωνιστούν. Ο έμπειρος Μπρουνς αποκτήθηκε από την Φιτέσε και επέστρεψε μετά από επτά χρόνια στο Αλμέλο. Άλλη κλάση η Χέρακλες, μπορεί το διπλό ακόμα και από ημίχρονο !