Με τα γκολ στο Αγρίνιο

Ο Παναιτωλικός παίζει με αυτοπεποίθηση ενώ ο ΠΑΣ, αν θέλει να μπει στην εξάδα, οφείλει να ρισκάρει.

O Παναιτωλικός, δεχόμενος δύο γκολ στα πρώτα τέσσερα λεπτά, δεν θα μπορούσε να αποφύγει την ήττα στην έδρα του Ολυμπιακού (3-1), παρά τη φιλότιμη προσπάθεια που πραγματοποίησε μετά το τραγικό του ξεκίνημα. Δεύτερη σερί ήττα αλλά και στο 0-2 από τον Άρη πάλι είχε παλέψει σθεναρά μετά τα δύο γκολ που δέχθηκε με πέναλτι στο πρώτο 20λεπτο. Μικρό το κακό, οι τέσσερις νίκες που είχε πανηγυρίσει στα προηγούμενα επτά τον κρατάνε μακριά από τις επικίνδυνες θέσεις. O ΠΑΣ, δεχόμενος γκολ από το 2’, δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα στην Τρίπολη (2-0). Χάνοντας σε 4/8 τελευταία (1-3-4) είδε τη διαφορά που είχε χτίσει από την έβδομη θέση να εξανεμίζεται, είναι στο +1 έχοντας και ένα ματς παραπάνω. Ο Παναιτωλικός παίζει με αυτοπεποίθηση και τα παιχνίδια του έχουν γκολ, μετράει 14/20 over 2,5 ενώ μόλις 3 είχαν λιγότερα από 2 γκολ. Ο ΠΑΣ, αν θέλει να μπει στην εξάδα, οφείλει να ρισκάρει, έχει ένα παιχνίδι παραπάνω από τους συνδιεκδικητές των πλέι οφ και αντιμετωπίζει Άρη και ΑΕΚ στα επόμενα δύο. Αμφότεροι σκοράρουν και θα αφήσουμε στην άκρη τα σημεία. Πάμε με τα γκολ που πληρώνουν καλά.