Ροτέισον η Μάλμε !

Για το πρωτάθλημα της Σουηδίας η Χάλμσταντ υποδέχεται τη Μάλμε. Η πρόταση για το στοίχημα της ημέρας

Η Χάλμσταντ προερχόταν από αήττητο σερί επτά αγώνων, αλλά στην αναμέτρηση με την ΑΪΚ δεν μπόρεσε να αποτρέψει την ήττα. Και πάλι ήταν ανταγωνιστικοί οι κυανόλευκοι, στο τελευταίο δεκάλεπτο μάλιστα είχαν δύο καλές ευκαιρίες για να φθάσουν στην ισοφάριση, αλλά τους λείπει το εύκολο γκολ. Η άμυνα είναι το όπλο τους στη φετινή περίοδο. Τα εννιά από τα δέκα πιο πρόσφατα ματς εξελίχθηκαν σε Under 2,5 γκολ. Πέντε σερί εντός έδρας ισοπαλίες !

Η Μάλμε πήρε ακόμα μια εύκολη νίκη στην έδρα της Μιάλμπι, μετρά έξι τρίποντα στα επτά πιο πρόσφατα ματς και εξακολουθεί να δίνει μάχη σώμα με σώμα με την Τζουργκάρντεν για την κατάκτηση του τίτλου. Για την ώρα πάντως η προσοχή στρέφεται στην καθοριστική ρεβάνς της Γλασκώβης με την Ρέιντζερς για το Τσάμπιονς Λιγκ την επόμενη Τρίτη, έχοντας κερδίσει στην πρώτη αναμέτρηση με 2-1. Δεδομένη η επιλογή ροτέισον από τον Γιον Νταλ Τόμασον. Να, η ευκαιρία για να πάρει αποτέλεσμα η Χάλμσταντ !