Εύκολα η Κασίμα!

Για το πρωτάθλημα της Ιαπωνίας, η Τρινιτά Οϊτά υποδέχεται την Κασίμα Άντλερς. Η πρόταση για το... πρωινό στοίχημα

Η Οϊτά έχασε 0-2 από τη Σαπόρο, με το τελικό σκορ να έχει διαμορφωθεί από το πρώτο ημίχρονο και εξακολουθεί να βρίσκεται σε αγωνιστική κάμψη. Στο πρωτάθλημα, έχει πετύχει μόνο μία νίκη στα έξι τελευταία ματς. Βρίσκεται στην επικίνδυνη ζώνη, παρουσιάζει αρκετές αδυναμίες και θα παλέψει για την παραμονή της.

Η Κασίμα βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ματς με τη Σεντάι, αλλά κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση (1-1), με γκολ στο 97’. Έλαβε πάντως, τέλος το νικηφόρο σερί των τριών αγώνων σε Κύπελλο και Λιγκ Καπ. Ωστόσο, διατηρήθηκε αήττητη σε τέταρτο διαδοχικό ματς, ενώ σε έξι παιχνίδια έχει υποστεί μόνο μία ήττα. Είναι στο πρώτο μισό της βαθμολογίας, αλλά βρίσκεται μακριά από την πρώτη τριάδα και απαιτείται αν τρέξει σερί νικών. Σε γκολ-γκολ εξελίχθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία ματς. Άλλη κλάση η Κασίμα, θα κερδίσει, πιθανώς και από ημίχρονο !