Γκολ στο Μπορλάνγκε !

Για το πρωτάθλημα της δεύτερης κατηγορίας της Σουηδίας, η Μπράγκε υποδέχεται την Ακρόπολις.

Η Μπράγκε προερχόταν από τρεις συνεχόμενες νίκες, αλλά στην αποστολή της στη Σόδρα έπεσε σε τοίχο. Η ποιοτική Γιόνκεπινγκ αποδείχθηκε υψηλό εμπόδιο για τους πράσινους που έχασαν δίκαια (2-0). Καμία δυσφορία στις τάξεις τους πάντως, από τη στιγμή που κόντρα σε κάθε εκτίμηση απολαμβάνουν την θέση τους στην πρώτη τετράδα της κατάταξης. Ζητούμενο η βελτίωση στις επιδόσεις της στο Μπορλάνγκε όπου μετρά μόνο μία νίκη σε τρία εντός έδρας παιχνίδια.

Απίθανη εμφάνιση από την Ακρόπολις που πήγε στο Χάλμσταντ και σόκαρε τους πανίσχυρους γηπεδούχους (2-3). Φουλ επίθεση από την αρχή για την ομάδα της Ελληνικής Ομογένειας, έδειξε τα δόντια της από το ημίχρονο και δεν φοβήθηκε ακόμα και όταν ισοφάρισε στην επανάληψη η Χάλμσταντ. Ο κόουτς Γιάννης Χριστόπουλος μοίρασε συγχαρητήρια στους παίκτες του που έχουν ηττηθεί μόνο μία φορά στη φετινή περίοδο. Γκολ-γκολ εξελίχθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε πιο πρόσφατα ματς για την ομάδα της Στοκχόλμης. Και σήμερα αναμένουμε γκολ και θέαμα !