Ολυμπιακός - Άρης: Το πρόσφατο 4-2 στο Καραϊσκάκη! (vid)

Με αφορμή το κυριακάτικο (21/2, 19:30) Ολυμπιακός - Άρης, το fosonline.gr θυμάται την τελευταία αναμέτρηση των δύο ομάδων στο Καραϊσκάκη στην κανονική περίοδο της Super League.

Ο Ολυμπιακός είχε υποδεχθεί τον Άρη στο «Γ. Καραϊσκάκης» στις 19 Ιανουαρίου 2020 για την 19η αγωνιστική της Super League, πραγματοποιώντας σπουδαία εμφάνιση με θέαμα και πολλά γκολ.

Στο 22' της αναμέτρησης ο Γκιγιέρμε είχε ανοίξει το σκορ για τους «ερυθρόλευκους», ενώ μόλις 2 λεπτά αργότερα ο Ελ Αραμπί είχε ζευγαρώσει τα τέρματα των γηπεδούχων.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν μειώσει σε 2-1 με τον Ρόουζ στο 37', όμως οι Πειραιώτες απάντησαν εκ νέου με τον Ελαμπντελαουί στο 44' για το 3-1.

Στο 63' ο Βαλμπουενά με πέναλτι είχε σκοράρει για το 4-1, με τον Άρη να καταφέρνει μόνο να διαμορφώσει το 4-2 με τον Ντιγκινί στο 83'.

Αυτή ήταν η πιο πρόσφατη φορά που η ομάδα της Θεσσαλονίκης είχε έρθει στο φαληρικό γήπεδο για την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.