Μάχη για Μολέδο

Δεν τα παρατάει ο Ολυμπιακός, παρότι «κλοτσάει» η Ιντερνασιονάλ

Ο Βραζιλιάνος εξετάζει την περίπτωση του Ολυμπιακού «πολύ σοβαρά», όπως παραδέχονται οι συμπατριώτες του, αλλά ο προπονητής της ομάδας του, ΟΝΤΑΪΡ ΧΕΛΜΑΝ, δηλώνει: «Δεν θέλω να τον χάσω» * Δεν είναι 100% στο χέρι της Ιντερνασιονάλ το μέλλον του Μολέδο.

«Φεύγει ο ΝΤΕΪΒΕΡΣΟΝ»
Ο 28χρονος φορ δεν έπαιξε λεπτό χθες στο ματς της Παλμέιρας με την Αμέρικα Μινέιρο και τα βραζιλιάνικα ΜΜΕ θεωρούν δεδομένο ότι δύσκολα θα μείνει το καλοκαίρι.

Το σχέδιο Μάρτινς

Για σκληρή προετοιμασία. Να θυμίζει εκείνη του 2013 θέλει ο Πορτογάλος, που δεν σκοπεύει να «θυσιάσει» όλη τη χρονιά για μία ευρωπαϊκή πρόκριση * Έχει ζητήσει δυνατά φιλικά στο δεύτερο στάδιο, ετοιμάζει πολύ τρέξιμο στο Ζέεφελντ και περνάει από το μικροσκόπιο κάθε λεπτομέρεια

Απίθανος Θρύλος και 1-0

Ο Ολυμπιακός υπέταξε τη Βουλιαγμένη 13-7 στον Πειραιά, στον πρώτο τελικό των πλέι οφ του πρωταθλήματος πόλο στην Α1 γυναικών * Άμυνα από ατσάλι * Οι «ερυθρόλευκες» δέχθηκαν τρία τέρματα στο πρώτο πεντάλεπτο και στα επόμενα 27 λεπτά μόλις τέσσερα * Μεγάλο ματς στην επίθεση από την Αλεξάνδρα Ασημάκη (5 γκολ), σπουδαία εμφάνιση από τη Βάσω Πλευρίτου που άλλαξε το ματς στο δεύτερο οκτάλεπτο * Η Ξενάκη πάλευε μόνη της από τη Βουλιαγμένη

Ο τελικός της... αστυνομίας!

Επί ποδός 5.000 (!) αστυνομικοί για να περιφρουρήσουν τον τελικό του Κυπέλλου ανάμεσα σε ΑΕΚ και ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ * Ψυχρός πόλεμος ανάμεσα στις δύο ομάδες * Οι προπονητές έκαναν χωριστές δηλώσεις * Χιμένεθ: «Όταν παίρνεις έναν τίτλο, είναι ωραίο να θες και τον επόμενο» * Λουτσέσκου: «Η ΑΕΚ είναι καλή ομάδα, αλλά μας… έκλεψε» * Σφυρίζει ο Ισπανός Μπορμπαλάν * Σέντρα στις 8.30 μ.μ., CS1 (σε μαγνητοσκόπηση από την ΕΡΤ τα μεσάνυχτα)

Μη χάσετε ακόμα στο ΦΩΣ πλούσιο ρεπορτάζ για όλα τα αθλήματα και την αγωνιστική δράση του Σαββατοκύριακου, μέσα από τη ματιά της πιο ιστορικής και έγκυρης αθλητικής εφημερίδας της χώρας.