ΣΟΚ!

Χάνει ΟΦΗ, ΜΠΑΓΕΡΝ και ΑΕΚ o BAΛΜΠΟΥΕΝΑ (τράβηγμα στον δικέφαλο)

ΣΟΚ!

Φόβοι ότι μπορεί να μείνει περισσότερο καιρό έξω - Τα πάνω κάτω στον προγραμματισμό του ΜΑΡΤΙΝΣ για τα ματς που ακολουθούν φέρνει ο τραυματισμός του Γάλλου

ΜΠΕΝΦΙΚΑ ΓΙΑ ΣΕΜΕΔΟ
Το «ΦΩΣ» της 12ης Οκτωβρίου επιβεβαιώνει η «Record» για το ενδιαφέρον των «αετών» - Και η Πόρτο παρακολουθεί τον 25χρονο στόπερ

YΠΟΥΛΟ ΜΑΤΣ
Γιατί ο Ολυμπιακός επιβάλλεται να κερδίσει απόψε τον ΟΦΗ στο Φάληρο (19.30, Novasports 2) - Δύο εβδομάδες μελετά τους Κρητικούς ο ΜΑΡΤΙΝΣ - Ξεχωρίζουν η ταχύτατη επιθετική τετράδα των Κρητικών (Σεμέδο, Ναμπί, Τσιλιανίδης, Μάνος) και τα «χτυπήματά» τους στο πρώτο ημίχρονο - Ποιο το πλάνο νίκης των «ερυθρολεύκων»

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΑΛΕΞΗΣ ΒΙΡΒΙΛΗΣ

ΣΤΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥ Ο ΜΑΣΟΥΡΑΣ
Το γκολ με τον Άρη που είχε ανάγκη, η καλή εμφάνιση με την Εθνική και η ετοιμότητα για τα δύσκολα που έρχονται - Πώς θα τον διαχειριστεί ο Μαρτίνς

«ΤΟΥΣ ΘΕΛΩ ΟΛΟΥΣ ΕΔΩ»
Τι απάντησε ο Μαρτίνς για Ποντένσε, Ομάρ και Γκιγιέρμε - Πότε γυρίζει ο Λάζαρος και το ροτέισον που ετοιμάζει για τα ερχόμενα ματς - Η σχέση του με τον Μαυρογενίδη

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΞΗΓΗΘΗΚΕ... ΠΕΙΡΑΙΩΤΙΚΑ!
Ο Ολυμπιακός ξεπέρασε το εμπόδιο της σκληροτράχηλης Σίντεζ Καζάν (10-8) στο «Πέτρος Καπαγέρωφ» και έκανε το δύο στα δύο στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ - Στα τελευταία 25 εντός έδρας ματς στην Ευρώπη ο Θρύλος έχει 23 νίκες, 1 ισοπαλία και μόλις μία ήττα - Πρώτος σκόρερ ο Γενηδουνιάς με τρία γκολ, σπουδαίο παιχνίδι ο Μουρίκης, που φόρτωσε την αντίπαλη άμυνα με ποινές - Εξαιρετικός ο Ζερδεβάς, που πέρασε στην επανάληψη αντί του Ζιβογίνοβιτς

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

ΗΘΕΛΕ, ΑΛΛΑ
ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ…
Το τρίποντο του Παπανικολάου έστειλε το ματς στην παράταση (64-64), αλλά ο Ολυμπιακός στη συνέχεια ξέμεινε από λύσεις και δυνάμεις, έχασε αρκετά σουτ, σκοράροντας μόλις ένα δίποντο και δύο βολές, με συνέπεια να γνωρίσει την πρώτη φετινή ήττα του στο ΣΕΦ από τη Ζενίτ με 68-77

Κόστισαν τα 16 λάθη και το χαμηλό ποσοστό από την περιφέρεια (6/30-20%) - Νέο νταμπλ νταμπλ από τον Μιλουτίνοβ (16 πόντοι, 16 ριμπάουντ), αλλά δεν ήταν αρκετό

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΝΟΤΗΣ ΨΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΔΙΠΛΗ ΑΠΕΙΛΗ…
ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός θα αμφισβητήσουν την κυριαρχία του Ολυμπιακού στο 49ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Βόλεϊ Γυναικών που ξεκινά σήμερα