Cincinnati Open 2019: Πρόωρος αποκλεισμός ξανά για τον Τσιτσιπά (highlights)

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς υπέστη την τρίτη συνεχόμενη ήττα του σε διεθνή τουρνουά, αυτή τη φορά με «θύτη» τον Γερμανό Στρουφ, και δεν θα συνεχίσει στο Όπεν του Σινσινάτι.

Κακό... φεγγάρι διανύει τον τελευταίο μήνα ο Στέφανος Τσιτσιπάς, όπως αποδείχθηκε και στο πρώτο παιχνίδι του στο φετινό Cincinnati Open, το οποίο έμελλε να είναι και το τελευταίο.

Χουργκάτζ - Τσιτσιπάς 2-1: Απρόσμενος αποκλεισμός και στο Νο7 (vid)

Ο Έλληνας άσος ηττήθηκε με 2-1 σετ από τον Γερμανό Γιαν Λέναρντ Στρουφ, έτσι αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Western & Southern Open.

Κύργιος - Τσιτσιπάς 2-1: Του έδωσε τα παπούτσια στο... χέρι (highlights)

Ο Στέφανος έχασε το πρώτο σετ με 4-6 και βρέθηκε πίσω με 2-4 games στο δεύτερο, ωστόσο ανέκαμψε και το κατέκτησε με 7-6 (5) δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο ματς.

Δείτε τα highlights της αναμέτρησης:

Ο αγώνας κρίθηκε στο τρίτο σετ, το οποίο πήγε ξανά στο τάι-μπρέικ με νικητή ωστόσο αυτή τη φορά τον Στρουφ, ο οποίος έτσι πήρε τη νίκη με 6-4, 6-7 (5), 7-6 (6).

Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη ήττα του Τσιτσιπά σε διεθνή τουρνουά, καθώς είχαν προηγηθεί τα χαμένα ματς με τον Ουμπέρ Χουρκάζ στο Rogers Cup και με τον Νικ Κύργιο στο Citi Open.