ATP Finals: Το ξανασήκωσε ο Τζόκοβιτς στο Τορίνο!

O Νόβακ Τζόκοβιτς νίκησε με 2-0 σετ (6-3, 6-3) τον Γιανίκ Σίνερ στον τελικό του ATP Finals και όχι μόνο πήρε ρεβάνς για την ήττα του στον όμιλο αλλά κατέκτησε το 2ο τρόπαιο του στον θεσμό και 7ο του στα χρονικά όντας ο πολυνίκης του ξεπερνώντας τον Φέντερερ!

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς, όπως και πέρσι, κατέκτησε τον τίτλο στο ΑΤΡ Finals, νικώντας με 2-0 σετ (6-3, 6-3) τον... οικοδεσπότη (Iταλός γαρ) Γιανίκ Σίνερ.

Έτσι έφτασε τα 7 τρόπαια στον θεσμό ξεπερνώντας τον Ρότζερ Φέντερερ (με τον οποίο μοιράζονταν μέχρι πρότινος τον τίτλο του πολυνίκη της διοργάνωσης)!

Έτσι πήρε μια άτυπη ρεβάνς από τον αντίπαλο του που τον υποχρέωσε στην πρώτη του ήττα μετά από 19 ματς στον αγώνα του «πράσινιου» ομίλου (όπου ήταν κι ο Τσιτσιπάς.

Ο «Νόλε» ήταν ισοπεδωτικός χωρίς να αφήσει περιθώρια αντίδρασης στον αγχωμένο, μπροστά στο κοινό του Σίνερ.

Ο Νόλε σέρβιρε εξαιρετικά σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, έκανε από ένα break σε κάθε σετ και έφτασε ελεγχόμενα στην κατάκτηση του 98ου τίτλου της τεράστιας καριέρας του.