Τσιτσιπάς-Χάνφμαν 2-0 σετ: Ακάθεκτος στα ημιτελικά της Αμβέρσας

Στα ημιτελικά του 250αριού τουρνουά της Αμβέρσας προκρίθηκε ο Στέφανος Τσιτσιπάς, ο οποίος επικράτησε με 2-0 σετ (6-3, 6-3) του Γιάνικ Χάνφμαν.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε άνετα με 2-0 σετ (6-3, 6-3) τον Γιάνικ Χάνφμαν και εξασφάλισε την παρουσία του στα ημιτελικά του 250αριού τουρνουά της Αμβέρσας.

Ο Έλληνας πρωταθλητής χρειάστηκε μόλις 70 λεπτά για να νικήσει τον 32χρονο αντίπαλό του με ουσιαστικά χτυπήματα και αποφασιστικότητα στο δεύτερο σετ, κάτι που οδήγησε σε αβίαστα λάθη τον νούμερο 56 της παγκόσμιας κατάταξης.

Πλέον ο Τσιτσιπάς περιμένει να μάθει τον αντίπαλό του, για τον ημιτελικό του Σαββάτου (21/10), ο οποίος θα προκύψει από τον αγώνα ανάμεσα στον Γάλλο, Αρτούρ Φιλς και τον Περουβιανό, Χουάν Πάμπλο Βαρίλας, που ακολουθεί στο πρόγραμμα.