Wimbledon: Αποκλείστηκε στον 2ο προκριματικό η Παπαμιχαήλ

Η Ναταλία Στεβάνοβιτς άφησε εκτός συνέχειας Wimbledon την  Δέσποινα Παπαμιχαήλ με 2-0 σετ (6-2, 6-4)

Η Δέσποινα Παπαμιχαήλ δεν κατάφερε τελικά να κάνει την υπέρβαση και να προκριθεί στο κυρίως ταμπλό του Wimbledon.

Η πορεία της 29χρονης τενίστριας σταμάτησε στον 2ο προκριματικό γύρο του λονδρέζικου Major, καθώς ηττήθηκε από την 27χρονη Σέρβα, Ναταλία Στεβάνοβιτς και νο255 στον κόσμο με 2-0 σετ (6-2, 6-4) κι αποκλείστηκε με «ψηλά το κεφάλι».

Στο πρώτο σετ η Ελληνίδα τενίστρια δεν βρήκε καλό ρυθμό, έκανε αρκετά λάθη που εκμεταλλεύτηκε η αντίπαλός της, η οποία προηγήθηκε πολύ εύκολα με 1-0 (6-2). Στο δεύτερο παρότι βρέθηκε πίσω στα game με 4-2, έκανε break στο 7ο, μείωσε σε 4-3 και μετά ισοφάρισε.

Η Στεβάνοβιτς, όμως, πήρε δύο συνεχόμενα game (6-4) και το «εισιτήριο» για τον 3ο προκριματικό γύρο μετά από μία ώρα και 33 λεπτά αγώνα.