Έγραψε ιστορία ο Τσιάμης στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Στίβου

Την πρώτη θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Στίβου κατέκτησε ο αθλητής του Ολυμπιακού σημειώνοντας άλλη μία επιτυχία στην καριέρα του.

Το χρυσό μετάλλιο στον τελικό του τριπλούν κατέκτησε ο Δημήτρης Τσιάμης ο οποίος αναδείχθηκε για 13η φορά πρώτος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Ο αθλητής του Ολυμπιακού μέτρησε τρία έγκυρα άλματα στα 15,04 μ., 16,08 μ. και 15,84 μέτρα φτάνοντας στο πρώτο σκαλί του βάθρου.

Ο ίδιος ωστόσο δεν ήταν ευχαριστημένος από την εμφάνιση του λέγοντας: «Δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος από την επίδοση. Είμαι σε θέση να πηδήσω πάνω από τα 16,50 μ., ωστόσο σήμερα δεν κατάφερα να το πετύχω».

Την δεύτερη θέση πήρε ο Παύλος Μπόφτσης (Ηρακλής) με 15.60 μέτρα και την τρίτη ο Μανώλης Μακρής (ΠΑΟΚ) με 15,69 μέτρα.