Γκούσιν: Δεύτερη θέση στο μίτινγκ του Όπολε με 1,86 μ.
Tην δεύτερη θέση με 1,86 μ. κατέκτησε η Τατιάνα Γκούσιν στο μίτινγκ του Όπολε.
![Γκούσιν: Δεύτερη θέση στο μίτινγκ του Όπολε με 1,86 μ.](https://www.fosonline.gr/media/news/2024/05/26/302658/main/gusin.jpg)
Με το νέο τραγούδι της Μαρίνας Σάττι να παίζει στο στάδιο του Όπολε και τους Πολωνούς να χτυπούν παλαμάκια στον ρυθμό του “λα, λα, λα” η Τατιάνα Γκούσιν πήρε τη δεύτερη θέση στον αγώνα.
Αφού ξεπέρασε με την πρώτη το 1,78 μ., στη συνέχεια το 1,82. μ. και το 1,86 μ. ο πήχης στην συνέχεια ανέβηκε στο 1,90 μ. όπου είχε τρεις αποτυχημένες προσπάθειες. Η τρίτη και τελευταία ήταν η καλύτερη καθώς έχασε το ύψος στις λεπτομέρειες.
Η Γκούσιν έχει καλύτερη φετινή επίδοση στο 1,88 μ. από τον αγώνα της στα Βενιζέλεια-Χανιά.