Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 25άρας πισίνας: Ο Χρήστου στον τελικό στα 100μ. ύπτιο
Ο Απόστολος Χρήστου στην πρεμιέρα του Παγκοσμίου πρωταθλήματος 25αρας πισίνας στο Άμπου Ντάμπι, στα 100μ. ύπτιο με χρόνο 49.89 πέρασε στον τελικό με την 3η καλύτερη επίδοση.
![Παγκόσμιο Πρωτάθλημα 25άρας πισίνας: Ο Χρήστου στον τελικό στα 100μ. ύπτιο](https://www.fosonline.gr/media/news/2021/12/16/166401/main/christoy.jpg)
Στον ημιτελικό στα 100μ. ύπτιο, του Παγκοσμίου πρωταθλήματος 25αρας πισίνας που διεξάγεται στο Άμπου Ντάμπι, ο Απόστολος Χρήστου έκανε σπουδαία εμφάνιση και με χρόνο 49.89 πέρασε στον τελικό!
Ο Έλληνας πρωταθλητής του Ολυμπιακού έδειξε πως βρίσκεται σε φοβερή κατάσταση και στον τελικό όλα γίνονται. Άγγιξε άλλωστε το δικό του πανελλήνι ρεκόρ που είναι 49.87.