Πινγκ Πονγκ: Με ΑΕΚ ο Ολυμπιακός την τρίτη αγωνιστική

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση των πρωταθλημάτων της Α1 Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ανδρών και Γυναικών. 

Πινγκ Πονγκ: Με ΑΕΚ ο Ολυμπιακός την τρίτη αγωνιστική

Έγινε γνωστό το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων της Α1 Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ανδρών και Γυναικών.

Στους Άνδρες η διοργάνωση θα γίνει με 18 αγωνιστικές ενώ θα φιλοξενηθεί σε Πάτρα, Ορεστιάδα, Χανιά, ΣΕΦ, Ελευσίνα.

Η πρεμιέρα του πρωταθλήματος είναι προγραμματισμένη για το Σαββατοκύριακο 14-15/9 στην Πάτρα, με τους «ερυθρόλευκους» να δίνουν το πρώτο τους ντέρμπι την τρίτη αγωνιστική κόντρα στην ΑΕΚ.

Από την άλλη η έναρξη του πρωταθλήματος Γυναικών προγραμματίστηκε για το Σαββατοκύριακο 2-3 Νοεμβρίου, με τις «ερυθρόλευκες» να αντιμετωπίζουν στην πρεμιέρα στο ΣΕΦ τις Σάρισες Φλώρινας, τον ΔΑΟ Ταύρου και τον ΑΣ Πέρα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των 18 αγωνιστικών στους Άνδρες:

ΠΑΤΡΑ

1η αγωνιστική (Σάββατο 14/9)

Ολυμπιακός-ΕΑ Βόχας (11:00)

2η αγωνιστική (Σάββατο 14/9)

ΑΟ Πεύκης-Ολυμπιακός (14:00)

3η αγωνιστική (Κυριακή 15/9)

ΑΕΚ-Ολυμπιακός (10:00)

ΧΑΝΙΑ

4η αγωνιστική (Σάββατο 12/10)

ΟΑ Χανίων-Ολυμπιακός (12:00)

5η αγωνιστική (Σάββατο 12/10)

ΑΣ Ίφιτος-Ολυμπιακός (15:00)

6η αγωνιστική (Κυριακή 13/10)

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός (10:00)

ΣΕΦ

7η αγωνιστική (Σάββατο 2/11)

Ολυμπιακός-ΑΟ Ταταύλα (11:00)

8η αγωνιστική (Σάββατο 2/11)

Γ.Σ. Φιλία Ορεστιάδας-Ολυμπιακός (14:00)

9η αγωνιστική (Κυριακή 3/11)

Ολυμπιακός-ΑΣ Πέρα (10:00)

ΕΛΕΥΣΙΝΑ

10η αγωνιστική (Σάββατο 21/12)

ΑΣ Πέρα-Ολυμπιακός (11:00)

11η αγωνιστική (Σάββατο 21/12)

ΕΑ Βόχας-Ολυμπιακός (14:00)

12η αγωνιστική (Κυριακή 22/12)

Ολυμπιακός-ΑΕΚ (10:00)

ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ

13η αγωνιστική (Σάββατο 8/1)

Ολυμπιακός-ΑΣ Ίφιτος (12:00)

14η αγωνιστική (Σάββατο 8/1)

Ολυμπιακός-ΓΣ Φιλία Ορεστιάδας (15:00)

15η αγωνιστική (Κυριακή 9/1)

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός (10:00)

ΣΕΦ

16η αγωνιστική (Σάββατο 22/2)

Ολυμπιακός-ΟΑ Χανίων (11:00)

17η αγωνιστική (Σάββατο 22/2)

ΑΟ Πεύκης-Ολυμπιακός (14:00)

18η αγωνιστική (Κυριακή 23/2)

ΑΟ Ταταύλα-Ολυμπιακός (10:00)

Αναλυτικά το πρόγραμμα των γυναικών:

ΣΕΦ

1η αγωνιστική (Σάββατο 2/11)

Σάρισες Φλώρινας-Ολυμπιακός (11:00)

2η αγωνιστική (Σάββατο 2/11)

Ολυμπιακός-ΔΑΟ Ταύρου (14:00)

3η αγωνιστική (Κυριακή 3/11)

ΑΣ Πέρα-Ολυμπιακός (10:00)

ΦΛΩΡΙΝΑ

4η αγωνιστική (Σάββατο 21/12)

Ολυμπιακός-ΑΟ Φοίνιξ (13:00)

5η αγωνιστική (Σάββατο 21/12)

ΠΚΔ Ταύρου-Ολυμπιακός (16:00)

ΣΕΦ

6η αγωνιστική (Σάββατο 25/1)

Ολυμπιακός-Σάρισες Φλώρινας (11:00)

7η αγωνιστική (Σάββατο 25/1)

ΔΑΟ Ταύρου-Ολυμπιακός (14:00)

8η αγωνιστική (Κυριακή 26/1)

Ολυμπιακός-ΑΣ Πέρα (10:00)

9η αγωνιστική (Σάββατο 22/2)

ΑΟ Φοίνιξ-Ολυμπιακός (11:00)

10η αγωνιστική (22/2)

Ολυμπιακός-ΠΚΔ Ταύρου (Σάββατο 14:00)

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας