Πάλη: Πήρε το χάλκινο μετάλλιο στο τουρνουά της Σερβίας ο Ιωσηφίδης

Το χάλκινο μετάλλιο στο διεθνές τουρνουά της Σερβίας στα 97 κιλά της Ελληνορωμαϊκής κατέκτησε ο Μιχάλης Ιωσηφίδης.

Το χάλκινο μετάλλιο στο διεθνές τουρνουά της Σερβίας στα 97κ. της Ελληνορωμαϊκής κατέκτησε ο Μιχάλης Ιωσηφίδης. Ο Έλληνας πρωταθλητής συνεχίζει να μεγαλώνει τη συλλογή του και να φέρνει μεγάλες επιτυχίες, καθώς σε μία πολύ δυνατή διοργάνωση κατάφερε να ανέβει στο βάθρο και να αποδείξει ότι όλο το μέλλον είναι δικό του.

Στην πορεία του μέχρι το χάλκινο μετάλλιο ο Ιωσηφίδης νίκησε τους Έσρεκ (Ουγγαρία) και Σίμοβιτς (Ουγγαρία), ενώ στη φάση των ομίλων είχε ηττηθεί από τον Έσρεκ με 2-0.

Την 5η θέση στα 82κ. κατέκτησε ο Ηλίας Παγκαλίδης. Ο Έλληνας πρωταθλητής στον αγώνα για το χάλκινο μετάλλιο αντιμετώπισε τον Ζάμπο (Ουγγαρία) και ηττήθηκε με 5-4. Ευκαιρία να πάρει πολύτιμους αγώνες είχε ο Γιώργος Πρεβολαράκης που αποκλείστηκε στους ομίλους των 77κ.