Ολυμπιακός - Νηρέας 20-3: Πανεύκολα στον τελικό ο Θρύλος!

Ο Ολυμπιακός θα διεκδικήσει αύριο (16/2) το μεσημέρι (14.00) το 2ο σερί Κύπελλο Ελλάδας.

Οι «ερυθρόλευκες» συνέτριψαν 20-3 το Νηρέα Χαλανδρίου στον πρώτο ημιτελικό του 2ου φάιναλ φορ που διεξάγεται στη Χίο και θα αντιμετωπίσει στον τελικό την Βουλιαγμένη που νίκησε την Γλυφάδα με 17-3.

Φυσικά δεν μπορούμε να κάνουμε καμία κριτική σε ένα ματς που θα μείνει στην ιστορία αφού η διαφορά εκτινάχθηκε από το πρώτο ημίχρονο στα 15 γκολ.

Ο Νηρέας βρήκε γκολ ύστερα από 15 λεπτά αγώνα με την Κουτέλη να σκοράρει (15-1) στο πρώτο λεπτό της τρίτης περιόδου.

Η ομάδα του Χάρη Παυλίδη κατέβασε ταχύτητα στο δεύτερο ημίχρονο με τον κόουτς να χρησιμοποιεί όλες τις παίκτριες που έχει στη διάθεσή του.

Τα οκτάλεπτα: 7-0, 8-0, 2-2, 3-1,

Ολυμπιακός (Χάρης Παυλίδης): Ασημάκη 5, Μυριοκεφαλιτάκη 4, Αβραμίδου 3, Πλευρίτου Ελ. 2, Γκόφερς 2, Πλευρίτου Μ. 1, Έγκενς 1, Κανετίδου 1, Πλευρίτου Β. 1.

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Κουτέλη 1, Δούλη 1, Μαυρωτά Ιφ. 1.