Ο Ολυμπιακός 4-4 με την Προ Ρέκο στο ημίχρονο

Ο Ολυμπιακός, με ήρωα τον Πάβιτς που έσωσε μέχρι και πένεαλτι, είναι ισόπαλος 4-4 με την Προ Ρέκο στο ημίχρονο του τελικού στο Champions League.

Όσοι περίμεναν εύκολο έργο της Προ Ρέκο, τουλάχιστον στο πρώτο ημίχρονο διαψεύδονται. Ο Ολυμπιακός είναι εξαιρετικός στους περισσότερους τομείς. Έχει 4/7 στον παίκτη παραπάνω και έχει πάει το παιχνίδι εκεί που θέλει.

Η Προ Ρέκο με δυσκολία βρήκε εύκολα το σουτ από την περιφέρεια ενώ κάποια γκολ που ήρθαν όπως του Μάντιτς (1-1) δεν μπορείς να τα αποφύγεις αφού μιλάμε για μια ομάδα που έχει εξαιρετικούς φουνταριστούς και δεν ξέρεις ποιον να σταματήσεις.

Ο Πάβιτς είναι για ακόμη μια φορά ανίκητος ενώ στο τέλος του ημιχρόνου κράτησε το 4-4, καθώς απέκρουσε το πέναλτι του Φίλιπ Φιλίποβιτς. Η διαιτησία πρέπει να πούμε πως για την ώρα είναι αντάξια του τελικού. Ο Βουγιασίνοβιτς φωνάζει για να πάρει στη συνέχεια σφυρίγματα.