Μεγάλες νίκες για Γλυφάδα, Εθνικό

ΑΝΟΓ και Εθνικός πήραν σπουδαίες νίκες σήμερα (1/12) το απόγευμα για την 7η αγωνιστική της Α 1 Ανδρών.

Στη Γλυφάδα, ο ΑΝΟΓ κέρδισε 12-10 το Π. Φάληρο και παρέμεινε στην εξάδα που οδηγεί στα πλέι οφ. Η ομάδα του Μάζη ήταν μπροστά στο ημίχρονο με 5-3 και μπορεί το Π. Φάληρο να ήταν κοντά στο σκορ αλλά δεν μπόρεσε να μειώσει στο τέλος και να πάρει κάτι καλό στο «Αντώνης Δημητρόπουλος».

Ο Εθνικός δραπέτευσε με το «διπλό» από το Δημοτικό Κολυμβητήριο Περιστερίου, όπου επικράτησε με 6-5 του ΓΣΠ. Σε ένα ματς που ήταν ντέρμπι από το ξεκίνημα, οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα (3-2), ωστόσο, το σύνολο του Φάνη Κουντουδιού έφερε το παιχνίδι στην ισοπαλία, με το σκορ ημιχρόνου να είναι 4-4. Στην τρίτη περίοδο, η φιλοξενούμενη ομάδα πήρε το προβάδισμα (4-5) και κατάφερε να φύγει με το διπλό από το Περιστέρι με σκορ 6-5.