Μία νίκη από τον τελικό του πρωταθλήματος ο Ολυμπιακός

Οι ερυθρόλευκες έκαναν το 1-0 στην σειρά επικρατώντας με 24-6 του Ρεθύμνου.

Ο Ολυμπιακός πήρε μία εύκολη νίκη στο Παπαστράτειο κόντρα στο Ρέθυμνο με 24-6 για την ημιτελική φάση των πλέι οφ του πρωταθλήματος.

Οι παίκτριες του Χάρη Παυλίδη πήραν από το πρώτο οκτάλεπτο ισχυρό προβάδισμα με 5-1 ολοκληρώνοντας το ημίχρονο με σκορ 10-1. Στην επανάληψη οι Πειραιώτισες κράτησαν δυνάμεις για την συνέχεια διασφαλίζοντας την νίκη.

Οι ερυθρόλευκες απέχουν μία νίκη για να περάσουν στον τελικό των πλέι οφ με τον επόμενο αγώνα να είναι προγραμματισμένος για αύριο (26/4,19:00) στο Παπαστράτειο.

Πρώτη σκόρερ της αναμέτρησης αναδείχθηκε η Αλεξάνδρα Ασημάκη με έξι τέρματα.

Τα οκτάλεπτα: 5-1, 5-0, 8-2, 6-3

Oλυμπιακός (Χάρης Παυλίδης): Διαμαντοπούλου, Πλευρίτου Ελ. 1, Έγκενς 1, Ελευθεριάδου 3 Μανωλιουδάκη 1, Αβραμίδου 2, Ασημάκη 6, Πλευρίτου Μ. 5, Έμολο 1, Πλευρίτου Β. 2, Τσουκαλά, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Σταματοπούλου, Κωνσταντοπούλου, Φουντωτού 1

Ν.Ο. Ρεθύμνου (Φιτσανάκης): Καραγιάννη, Φραγγελάκη, Καριπίδου Σ.2, Κυριακάκη, Φαρμάκη Μ., Παναγιωτάκη, Συριανόγλου, Πέττα, Φαρμάκη Ε.3, Λιμπιτάκη, Μαλλιαρού, Καραγιάννη. Καριπίδου Β. 1.