Χανιά – Πανιώνιος 9-15: Πέρασε από την Κρήτη
Ο Πανιώνιος κέρδισε στα Χανιά τον τοπικό ΝΟΧ με 15-9.
![Χανιά – Πανιώνιος 9-15: Πέρασε από την Κρήτη](https://www.fosonline.gr/media/news/2023/09/23/266659/main/NOX-panionios-A1-polo-gynaikes-11.jpg)
Τα Χανιά επέστρεψαν στη μεγάλη κατηγορία και στις γυναίκες. Ήττα στην πρεμιέρα από τον Πανιώνιο με 15-9 στην πόλη της Κρήτης. Η Κώτσια εντυπωσιακή σημείωσε 6 τέρματα.
Οκτάλεπτα: 1-7, 2-3, 2-2, 4-3
ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES (Γιώργος Κατσουλάκης): Πασβάντη, Τρουλάκη, Φάρκας, Φουράκη 3, Παπασηφάκη 2, Τσιουγκρή 1, Ζαχαράκη, Κουνδουράκη Αγ., Λιοδάκη, Κουνδουράκη Αικ. 2, Περδικάκη, Πενταράκη, Κυριακοπούλου, Γλυνιαδάκη 1, Καραδάκη.
Πανιώνιος (Τάσος Παπαναστασίου): Ασκεβ, Υφαντή, Μαυρωτά 1, Κοτσάφτη-Απέργη 1, Μαστρόκαλλου 3, Κελαδίτη, Λούδη, Κώτσια 6, Πάτερου 3, Παπαναστασίου, Δουλή 1, Κάτσιου, Μουζή, Καραγιάννη