Με άνεση ο Ολυμπιακός 15-3 τον Υδραϊκό

Ασταμάτητος συνεχίζει ο Ολυμπιακός μετά την κατάκτηση του Κυπέλλου Ανδρών αυτή την φορά επικράτησε εύκολα του Υδραϊκού στο Παπαστράτειο

Άλλη μία νίκη για τους ''ερυθρόλευκους'' στο ελληνικό πρωτάθλημα. Αυτή την φορά θύμα ήταν ο Υδραϊκός με τους παίκτες του Δημήτρη Βλάχου να κερδίζουν με σχετική ευκολία 15-3 στο Παπαστράτειο για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι Πειραιώτες με όπλο τους την άμυνα έκλεισαν το ημίχρονο με 7-0. Το πρώτο τέρμα των φιλοξενούμενων σημειώθηκε στην τρίτη περίοδο. Οι Κυπελλούχοι Ελλάδος κράτησαν δυνάμεις στα υπολειπόμενα λεπτά της αναμέτρησης.

Επόμενος αγώνας για τον Ολυμπιακό είναι το Σάββατο στο Βελιγράδι(31/3, 19:30) κόντρα στην Παρτιζάν για το Champions League.

Τα οκτάλεπτα: 2-0, 5-0, 4-2, 4-1