Σίμος: «Κρατάμε την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών μας»

Ικανοποιημένος παρά την ήττα του ΟΦΗ από τον ΠΑΟΚ εμφανίστηκε ο τεχνικός των Κρητικών Γιώργος Σίμος, μετά την ολοκλήρωση του αγώνα στην Τούμπα.

Ο προπονητής του ΟΦΗ, Γιώργος Σίμος, έδωσε το στίγμα του για την εκτός έδρας ήττα (3-1) από τον ΠΑΟΚ για τα πλέι οφ της Super League 1, δηλώνοντας ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παικτών του, ενώ παράλληλα θέλησε να ευχηθεί περαστικά στον, Γιόσιπ Μίσιτς.

ΠΑΟΚ - ΟΦΗ: Τα γκολ και το πέναλτι - δώρο του Νάστου στον ΠΑΟΚ για το 2-1 στις καθυστερήσεις (vid)

Ζωντανός για τη 2η θέση ο ΠΑΟΚ, 3-1 τον ΟΦΗ με πέναλτι στις καθυστερήσεις (vids)

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο τεχνικός των Κρητικών στο PAOK TV:

«Νομίζω έγινε ένας καλός αγώνας, η ομάδα μας έκανε μια δυνατή προσπάθεια. Αυτοί οι αγώνες θα μας βοηθήσουν να φτιάξουμε την προσωπικότητα μας. Αυτό που κρατάμε είναι η προσπάθεια των παικτών μας.

Χειρουργήθηκε ο Μίσιτς- Το μήνυμα του ΠΑΟΚ (pic)

Υπάρχουν πέντε αγώνες, είναι λίγο δύσκολη η περίοδος που διανύουμε, θα προσπαθήσουμε να έχουμε την καλύτερη εικόνα που μπορούμε, να πάρουμε το καλύτερο αποτέλεσμα που μπορούμε και πάνω απ’ όλα να είναι όλοι οι παίκτες μας υγιείς. Θέλουμε να ευχηθούμε περαστικά στον Μίσιτς, να είναι γερός και να επιστρέψει γρήγορα στο γήπεδο».