Λαμία - Άρης 2-2: Το 2-0 του... Αραβίδη έγινε 2-2 σε τρία λεπτά! (highlights)

Ισόπαλοι 2-2 αναδείχθηκαν Λαμία και Άρης, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0 με τον Χρήστο Αραβίδη, αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με δύο γκολ σε τρία λεπτά!

Με εντυπωσιακό τρόπο επέστρεψε στο σκοράρισμα ο Χρήστος Αραβίδης, ο οποίος έδωσε αέρα δύο τερμάτων στη Λαμία, στο ματς απέναντι στον Άρη.

Άμεση η αντίδραση των "κιτρίνων", που με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά έφτασαν στο τελικό 2-2, αλλά δεν κατάφεραν να εξασφαλίσουν και μαθηματικά από σήμερα τη συμμετοχή τους στα πλέι οφ. Οριστικά στα πλέι άουτ η ομάδα της Φθιώτιδας.

Στο 24' ο Αραβίδης πήρε το ριμπάουντ από σουτ του Δημούτσου και με αριστερό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κουέστα για το 1-0.

Ο ίδιος παίκτης στο 48' έκανε το 2-0 με κεφαλιά, έπειτα από κόρνερ του Βασιλόγιαννη και πρώτη κεφαλιά του Νιάς.

Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση: Στο 52' ο Λάρσον με εκπληκτικό σουτ νίκησε τον Θεοδωρόπουλο και μείωσε σε 2-1 και στο 55' ο Μπρούνο Γκάμα έδωσε στον Ιντέγε, ο οποίος πρόλαβε τον τερματοφύλακα της Λαμίας και ισοφάρισε 2-2.